خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۸۱۸
تاریخ خبر:

خودروی ۱۰۰ میلیون تومانی سایپا طی یک سال یک میلیارد تومان شد!

یکی از محصولات سایپا که پارسال ۱۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسید، امسال از طرف کارخانه یک میلیارد تومان فاکتور شده است.

خودروی ۱۰۰ میلیون تومانی سایپا طی یک سال یک میلیارد تومان شد!

یکی از خودروهای تولید سایپا که نام و نشانش هم مشخص نیست، سال گذشته صد میلیون تومان توسط کارخانه به فروش می‌رسید، اما امسال همان خودرو توسط کارخانه یک میلیارد تومان فاکتور می‌شود.

به گزارش اکو ایران، خودروسازی سایپا در صورت های مالی خود خودرویی مرموز دارد. قیمت این محصول مرموز طی یک سال (از مهر ۱۴۰۱ تا مهر ۱۴۰۲) بی سر و صدا از حوالی ۱۰۰میلیون تومان به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است.

اطلاعات این خودروی مرموز در قسمت سایر در صورت های مالی این خودروساز منتشر می‌شود.

نارنجی ها جاده مخصوص سال گذشته دربازه مرداد تا مهر، از این خودروی مرموز ۹۰ دستگاه تولید کرد اما ۲۲۷ دستگاه را به فروش رساند. قیمت اعلام شده برای این خودرو در سایت کدال سازمان بورس در سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. اما بررسی اطلاعات منتشر شده سایپایی ها در سایت کدال سازمان بورس تا پایان مهر سال جاری نشان می دهد این خودروساز از این محصول مرموز خود حدود هزار و ۱۰۰ دستگاه تولید کرده و نزدیک به ۸۳۰ دستگاه از این خودروی مرموز را برای متقاضیان خود فاکتور کرده است. نرخ فروش اعلامی برای این محصول مرموز خودروسازی سایپا در صورت مالی این خودروساز بیش از یک میلیارد تومان تا پایان اولین ماه از فصل پاییز بوده است.

این اتفاق نشان می دهد این خودروی بی نام و نشان طی یک سال قیمتش در کارخانه حدود ۱۰ برابر شده است. مشخص نیست در حالی که در سایت کدال تمام محصولات خودروسازی سایپا با ذکر نام به ارائه اطلاعات مربوط به تولید و فروش خود می پردازند، چرا سایپایی ها بدون نام بردن از محصول یاد شده اطلاعاتش را منتشر می کنند و معلوم نیست قیمت این خودرو بر اساس چه ساز و کاری طی حدود یک سال رشدی حدود ۱۰برابری را به خود دیده است؟

مشخص بودن نام خودروی مورد اشاره که اطلاعاتش در بخش سایر در اطلاعات منتشر شده خودروسازی سایپا در کدال درج می شود، حق سهامدار است اما مدیران سایپا تا کنون حاضر به ارائه اطلاعات بیشتر از این خودرو مرموز در سایت کدال سازمان بورس نبوده و ترجیح می دهند در خلوت به تولید و فروش این محصول اقدام کنند.  

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار اقتصادی سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها