خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۸۴۰
تاریخ خبر:

شورای رقابت امسال دیگر مجوز افزایش قیمت به خودروسازها نمی‌دهد

به نظر می‌رسد امسال دیگر شورای رقابت به خودروسازها مجوز افزایش قیمت محصولاتشان را ندهد.

شورای رقابت امسال دیگر مجوز افزایش قیمت به خودروسازها نمی‌دهد

در شرایطی که زمزمه‌هایی از افرایش قیمت خودرو به واسطه مجوز شورای رقابت به خودروسازها شنیده می‌شود، یک مقام مسئول در شورای رقابت تاکید کرد تا پایان سال خبری از افزایش قیمت خودروها نیست.

روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از یک مقام مسوول در شورای رقابت نوشت: این نهاد فعلا قصدی مبنی بر تغییر قیمت کارخانه‌ای خودروها ندارد. خودروسازان در اوایل سال مجوز افزایش قیمت به طور میانگین ۴۰درصدی محصولاتشان را دریافت کردند و علاوه بر آن، قیمت خودروهای جدید آنها نیز اعلام شد. وی با بیان اینکه خودروهای جدید عملا آپشن‌شده محصولات فعلی هستند، افزود: بنابراین خودروسازان علاوه بر دریافت مجوز افزایش قیمت در ابتدای سال، قیمت خودروهای جدید را نیز دریافت کرده‌اند.

این مقام مسوول در شورای رقابت، تاکید کرد: بنابراین با توجه به مجوزهای موردنظر از یک سو و آرامش مولفه‌های اثرگذار بر هزینه تولید خودرو، فعلا افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها در دستور شورای رقابت نیست. به گفته وی، حتی ممکن است خودروسازان در ماه‌های باقیمانده از سال، مجوز جدیدی بابت افزایش قیمت دریافت نکنند و صدور مجوز بعدی به سال آینده موکول شود. وی تاکید می‌کند که با توجه به آرامش نسبی در بازارها، به‌خصوص بازار ارز، طی امسال شورای رقابت دلیلی نمی‌بیند که به واسطه آن قیمت کارخانه‌ای خودروها را افزایش دهد. اظهارات این مقام مسوول نشان می‌دهد شورای رقابت سیاست فریز قیمت خودرو را در پیش گرفته، اتفاقی که در دوران حضور ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در قیمت‌گذاری خودرو نیز رخ داد. 

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار اقتصادی سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها