خبرهای داغ
کدخبر: ۲۶۴۷۱
تاریخ خبر:

تغییر زمان تحویل کارت سوخت از خرداد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: از ابتدای خرداد ماه امکان استفاده از سامانه ثبت آنلاین کارت سوخت فراهم می‌شود.

تغییر زمان تحویل کارت سوخت از خرداد

جعفر سالاری نسب امروز در نشست خبری و در پاسخ به سوال درباره سامانه آنلاین ثبت کارت سوخت، اظهار کرد: از سال ۱۴۰۲، ۴ میلیون قطعه کارت سوخت تحویل مردم شده است و اکنون نیز سامانه‌ای را راه اندازی کرده‌ایم که بتوانیم فرایند صدور کارت سوخت را برای خودرو‌های نوشماره سریع‌تر کنیم و در برنامه داریم که این اقدام برای سایر خودرو‌ها هم انجام شود.

وی افزود: طبق آنچه قانون ما را مکلف کرده، ۹۰ درصد سوخت‌گیری در حوزه بنزین و ۹۵ درصد در حوزه نفت‌گاز، باید از کارت سوخت شخصی باشد و به همین دلیل به این سمت حرکت کرده‌ایم و در خردادماه کاملا عملیاتی می‌شود.

او با بیان اینکه برای بنزین در دولت راهکار‌های غیرقیمتی در دستور کار است و هیچ پیشنهاد قیمتی تاکنون در دولت مطرح نشده و پیشنهاد قیمتی نیز از ما نخواسته‌اند، گفت: کاهش سهمیه بنزین آزاد از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر و یا محدودیت ۴۰ لیتری هر نوبت سوخت‌گیری در همین راستا بوده است.

سالاری نسب افزود: هم‌اکنون ۹۴ درصد مردم کمتر از ۱۶۰ لیتر در ماه مصرف بنزین دارند که این میزان با مجموع ۶۰ لیتر سهمیه ۱۵۰۰ تومانی و ۱۰۰ لیتر سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی پوشش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود ۶۷ درصد سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در بنزین انجام می‌شود، اظهار کرد: طبق تکلیف قانون باید این رقم به ۹۰ درصد برسد.

سالاری‌نسب با اشاره به علت تأخیر در بهره‌برداری از سامانه ثبت آنلاین درخواست کارت سوخت، گفت: عدم ارائه اطلاعات لازم از سوی فراجا اعلام دلیل تاخیر این موضوع بود، اما در طی هفته‌های اخیر این اطلاعات به سامانه وارد شده و از ابتدای خردادماه امکان ثبت درخواست کارت سوخت فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: هم‌اکنون روزانه ۱۳ هزار ثبت درخواست کارت سوخت صورت می‌گیرد که برای این ۱۳ هزار درخواست، ۷۰ هزار تردد انجام می‌شود که با بهره‌برداری از سامانه ثبت آنلاین درخواست‌ها، این میزان تردد به صفر می‌رسد.

وی در انتها‌ افزود: از ابتدای خرداد ماه امکان استفاده از سامانه ثبت آنلاین کارت سوخت فراهم می‌شود و طی هفت تا ۱۰ روز، کارت سوخت برای متقاضیان صادر خواهد شد.

 

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها