خبرهای داغ
کدخبر: ۷۶۶۱
تاریخ خبر:

بیمه بدنه اجباری شد

بیمه بدنه برای خودروهای بالاتر از ۶۰۰ میلیون تومان که نامتعارف هستند اجباری است.

بیمه بدنه اجباری شد

احسان مومنی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گقته است که خودروهای بالای ۶۰۰ میلیون تومان که نامتعارف به حساب می‌آیند باید از بیمه بدنه استفاده کنند و در تصادفات برای جبران خسارات از بیمه بدنه همان خودرو استفاده شود.

احسان مومنی گفت: متواری شدن در صحنه تصادف کاری غیر اخلاقی و غیرانسانی است و اگر خودرویی با شما تصادف کرد و از صحنه متواری شد می‌توانید با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و با حضور همکاران بنده در صحنه و دادن مشخصات خودروی متواری، از طریق سامانه استعلام گرفته و مالک وسیله نقلیه را مشخص نمایند و در صورت نیافتن راننده و خودروی متواری و نداشتن پلاک، جهت دریافت خسارت می‌بایست از بیمه بدنه خود استفاده کرد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: اگر در تصادفی خودرویی سهم تقصیر گرفته باشد از بیمه بدنه خود و اگر غیر مقصر باشد از بیمه شخص ثالث طرف مقابل هم خسارت‌های مالی و هم خسارت‌های جانی خود را می‌بایست جبران نماید.

سرهنگ مومنی افزود: بیمه بدنه برای خودرو‌های نامتعارف (بالای ۶۰۰ میلیون تومان) اجباری است و در تصادفاتی که خودرویی نامتعارف باشد می‌بایست از بیمه بدنه همان خودرو برای جبران خسارت استفاده نمود.

وی افزود: در تصادفات پنجاه، پنجاه و تصادفی که هر دو مقصر هستند هر طرف می‌تواند نصف خسارت و دیه را از طرف مقابل دریافت نماید و مابقی را می‌بایست خود پرداخت کرده و یا از بیمه بدنه خودروی خود استفاده نماید.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها