خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۸۱۶
تاریخ خبر:

تصاویر باورنکردنی از کویت ۱۰۰ سالِ پیش!

در اینجا عکس‌هایی را ملاحظه می‌کنید که آرنولد هایم (Arnold Heim) زمین‌شناس سوییسی، در سال ۱۹۲۴ میلادی از کشور کویت ثبت کرده است.

تصاویر باورنکردنی از کویت ۱۰۰ سالِ پیش!

آرنولد هایم سفرهای زیادی به نقاط مختلف جهان داشت که در طی آن‌ها علاوه بر مطالعات زمین‌شناختی، به بررسی فرهنگ‌ها و اقوام گوناگون نیز می‌پرداخت. او در سفر به سرزمین‌های عربی عکس‌های متعددی تهیه کرد که وضعیت زندگی این مردم در دوران قبل از اکتشاف و استخراج نفت را به تصویر می‌کشند.

کویت در زمانی که هایم به آنجا سفر کرد هنوز رسما به عنوان یک کشور مستقل شناخته نمی‌شد. استقلال رسمی کویت به ابتدای دهۀ ۱۹۶۰ میلادی برمی‌گردد اما در واقع از خیلی قبل‌تر، یعنی تقریبا از ۲۵۰ سال قبل، خاندان آل صباح حاکمیت و ریاست منطقۀ کویت را به عنوان امارتی مستقل به صورت موروثی در اختیار داشته‌اند.

این عکس‌ها کویت را در زمانی نشان می‌دهند که اقتصادش بیش از هر چیز مبتنی بر صیادی و تجارت دریایی بود و علاوه بر مردمان ساکن در بنادر، بخشی از مردمش نیز زندگی صحرانشینی داشتند.

مردمانی که پابرهنه در شهرها و بیابان‌ها راه می‌روند و افرادی که در کنار برکه‌های طبیعی نفت ایستاده‌اند؛ این تصویری تماشایی از کشوری است که امروز با استفاده از منابع سرشار نفتی‌اش، وضعیتی کاملا متفاوت را تجربه می‌کند.

کویت

برکه‌ای از نفت در صحرا
کویت
کنسولگری آمریکا

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها