خبرهای داغ
کدخبر: ۷۶۷۳
تاریخ خبر:

توییت جنجالی ایلان ماسک در دفاع از سانسور در ترکیه! + عکس

در نزدیکی انتخابات توییتر به سانسور مد نظر دولت ترکیه تن داده است تا با فیلترینگ مواجه نشود. این رفتار با اعتراض برخی فعالان فضای مجازی روبه‌رو شده است، اما ایلان ماسک از آن دفاع کرده است.

 توییت جنجالی ایلان ماسک در دفاع از سانسور در ترکیه! + عکس

فیلتر شدن توییتر در ترکیه امری سابقه‌دار است و حالا ایلان ماسک برای جلوگیری از تکرار دوباره این رویداد تن به محدودیت‌های دولت ترکیه داده است.

به گزارش خبرآنلاین، تن دادن توییتر به سانسور در ترکیه با اعتراض فعالان فضای مجازی روبه‌رو شد. ترکیه در جریان زلزله مهیب چند ماه پیش این شبکه اجتماعی را فیلتر کرد و دلیل این کار را جلوگیری از انتشار اخبار جعلی مربوط به زلزله عنوان کرد.

 توییت جنجالی ایلان ماسک در دفاع از سانسور در ترکیه! + عکس

حالا در نزدیکی انتخابات توییتر به سانسور مد نظر دولت ترکیه تن داده است تا با فیلترینگ مواجه نشود. این رفتار با اعتراض برخی فعالان فضای مجازی روبه‌رو شده است، اما ایلان ماسک از آن دفاع کرده است.

خبرنگار بلومبرگ از این ماجرا در توییتر پرده برداشت و اعلام کرد که این شبکه اجتماعی برای مسدود نشدن در ترکیه، توییت‌های مخالفان دولت را سانسور کرده است.

شگفت اینکه ایلان ماسک در توییتی از این تصمیم دفاع کرد و نوشت: «شما بودید بین ممنوعیت کامل توییتر و محدودیت دسترسی به برخی از توییت‌ها کدام را انتخاب می‌کردید؟»

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها