خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۸۸۳
تاریخ خبر:

رادان: چهار میلیون نفر به سفر اربعین رفتند

سردار احمدرضا رادان، فرمانده انتظامی کشور گفت که حدود چهار میلیون نفر از مرزهای شش گانه کشور عازم سفر اربعین شده‌اند.

رادان: چهار میلیون نفر به سفر اربعین رفتند

 سردار احمدرضا رادان با اشاره به اقدامات پلیس در ماموریت اربعین امسال، گفت: خوشبختانه با هم افزایی ویژه‌ای که میان دستگاه‌های داخلی کشور و همچنین بین کشور ایران و عراق اتفاق افتاد، شاهد حل بسیاری از موانع و مشکلاتی بودیم که در سال‌های گذشته موجب به زحمت افتادن زائران شده بود. موضوع ترافیک، زمان ایستایی برای بررسی گذرنامه به ویژه در گیت‌های کشور عراق، مسائل موجود در بحث خودرویی و ناوگان عمومی بیشترین اقداماتی بود که با همکاری و همراهی تمام دستگاه‌ها مورد توجه و اصلاح قرار گرفت.

فرمانده فراجا گفت: طی دیپلماسی انتظامی صورت گرفته که با حمایت دولت انقلابی انجام شد، سیستم‌های مرزی کشور ایران و عراق متمرکز و مدت زمان گذر زائران از گیت‌های خروجی به چهار ثانیه کاهش پیدا کرد.

رادان ضمن تشریح اقدامات پلیس و اشاره به استقرار کارکنان از چندین ماه گذشته در پایانه های مرزی، خاطرنشان کرد: انجام این هماهنگی و متمرکز شدن اطلاعات در سامانه های دو کشور با راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند اتفاق افتاد که با اقدامات جهادی همکاران صورت گرفت.

وی درباره شمار زائران خارج شده از کشور نیز گفت: تاکنون حدود چهار میلیون نفر از زائران از مرزهای شش‌گانه عازم سفر اربعین بوده‌اند که بیشترین آمار آن مربوط به مرز مهران بوده است. درحال حاضر نیز شاهد افزایش موج بازگشت زائران به کشور هستیم که همکاران من تا پایان بازگشت زائران بر اساس اطلاعاتی که در سامانه انتظامی ثبت شده در پایانه‌های مرزی مستقر و آماده خدمت رسانی خواهند بود.

فرمانده فراجا با اشاره به اینکه علیرغم افزایش تعداد پیمایش‌های خودرو و سفر زائران با خودروهای شخصی به پایانه های مرزی، شاهد کاهش ۳۱ درصدی جانباختگان جاده‌ای در محورها بودیم، یادآور شد: این دستاورد مهم نتیجه همکاری و عملیات روانی تمام دستگاه ها به ویژه صدا و سیما با مجموعه انتظامی کشور است.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها