خبرهای داغ
کدخبر: ۱۷۵۲۰
تاریخ خبر:

مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل شد

آلودگی هوای تهران باعث تعطیلی مدارس ابتدایی و غیرحضوری شدن آن‌ها شد.

مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل شد

افزایش آلودگی هوای تهران باعث تعطیلی پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی شد. بر این مبنا کلیه مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر تهران فردا چهارشنبه (۲۴ آبان) تعطیل و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برگزاری می‌شود. همچین فعالیت‌های ورزشی سایر مقاطع تحصیلی در فضای باز، «ممنوع» است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام کمیته اضطراری آلودگی هوای استان تهران، با توجه به تداوم افزایش آلودگی در استان تهران، همه مدارس مقطع ابتدایی شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه، دماوند و رودهن نیز در دو نوبت صبح و عصر فردا (چهارشنبه ۲۴ آبان ماه) به صورت مجازی و در بستر پیام رسان شاد برگزار خواهد شد.

این در حالیست که امروز سازمان هواشناسی کشور نسبت به تشدید آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و بر خودداری از تاکید تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها تاکید کرد.

این سازمان با صدور هشدار نارنجی‌رنگ آورده است: تشدید کاهش کیفیت هواسه‌شنبه (۲۳ آبان‌ماه) در تهران، کرج، اراک، اصفهان و اهواز، چهارشنبه و صبح پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ آبان‌ماه) در تهران، کرج و اراک پیش‌بینی می‌شود.

در این وضعیت جوی افزایش شاخص‌های آلودگی هوا و غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک به‌ویژه در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم توصیه می‌شود.

آماده‌باش مدیریت بحران در استان تهران

لازم به ذکر است با توجه به صدور هشدار نارنجی، مدیریت بحران در استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمده و هماهنگی‌های لازم برای استقرار اورژانس و آماده‌باش مراکز درمانی نیز صادر شده و در صورت لزوم این اقدامات صورت می‌گیرد.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار جامعه سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها