خبرهای داغ
کدخبر: ۱۷۵۴۹
تاریخ خبر:

هشدار وزارت بهداشت به مردم: از تردد غیرضروری خودداری کنید و ماسک بزنید

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اعلام افزایش غلظت هوا از مردم خواست از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و از ماسک استفاده کنند.

هشدار وزارت بهداشت به مردم: از تردد غیرضروری خودداری کنید و ماسک بزنید

افزایش غلظت آلاینده‌ها و ناسالم شدن هوای تهران برای همه گروه‌ها باعث شد که فردا چهارشنبه، مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی تعطیل و یک سوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی به صورت غیرحضوری بر سرکار حاضر شوند. این آلودگی هوا باعث شد که وزارت بهداشت توصیه‌هایی را ارائه کند.

به گزارش مهر، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به افزایش غلظت آلاینده های جوی، از مردم به ویژه بیماران خواست از تردد غیر ضرور خودداری کنند.

عباس شاهسونی اظهار داشت: در زمان آلودگی هوا توصیه می‌کنیم افراد حضورشان در فضای آزاد را به حداقل ممکن برساند و از ماسک ترجیحاً N95 یا P2 و یا در صورت عدم دسترسی، از ماسک‌های جراحی سه لایه استفاده کنند.

وی افزود: مصرف بیشتر آب، ویتامین C و مرکبات در این شرایط، بسیار توصیه می‌شود. فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای در این شرایط باید تعطیل شوند و در مورد ورزش‌های همگانی نیز توصیه می‌شود در فضای بسته و دور از منابع تولید آلودگی هوا مانند اتوبان‌ها و در مدت محدود، انجام شود.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه ورزش در شرایط عادی برای تأمین سلامت، بسیار مفید است، ادامه داد: در شرایط کنونی و آلودگی هوا به دلیل اینکه میزان تنفس ورزشکاران بالاتر می‌رود، حجم آلاینده بیشتری وارد بدن می‌شود و اثرات مفیدی ندارد.

شاهسونی با اشاره به مصوبه کارگروه آلودگی هوا در مورد ممنوعیت فروش طرح ترافیک در تهران برای فردا، یادآور شد: این راهکارها موقت هستند و برای کنترل آلودگی هوا نیازمند اقدامات اساسی هستیم چون به سمت فصل سرما می‌رویم و بیشتر شاهد وارونگی هوا خواهیم بود؛ به گونه‌ای که پیش بینی می‌شود که از ابتدای آذر تا اواخر بهمن، با توجه به حجم بالای ترددها، خودروها و منابع آلاینده، شاهد کیفیت نامناسب هوا باشیم.

وی، ارائه مشوق‌هایی از جمله تخفیف و رایگان شدن استفاده از حمل و نقل عمومی را در کاهش آلودگی شهر مؤثر دانست و گفت: نماینده شهرداری در کارگروه اضطرار آلودگی هوا حضور دارد و این پیشنهاد می‌تواند منجر به استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی شود. همچنین دورکاری کارمندان می‌تواند موجب بهبود نسبی در شرایط موجود به عنوان راهکاری موقت و کوتاه مدت باشد.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار جامعه سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها