خبرهای داغ
کدخبر: ۷۸۵۸
تاریخ خبر:

منتظر باران در کشور باشید

سازمان هواشناسی اعلام کرد که سامانه بارشی جدید در راه کشور است.

منتظر باران در کشور باشید

سازمان هواشناسی با هشدار افزایش گرادیان فشاری در سطح زمین برای برخی استان‌ها از ورود سامانه بارشی طی روز جمعه به کشور و تقویت آن طی هفته آینده خبر داد.

مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری  سازمان هواشناسی  امروز در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و شرق خراسان رضوی و جمعه در شمال اردبیل و برخی مناطق استان بوشهر بارش پراکنده،‌ رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است.

از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در نیمه غربی، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز،‌بخش‌هایی از مرکز و جنوب و روز یکشنبه در شرق و جنوب شرق رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، بارش تگرگ در مناطق مستعد و گردوخاک روی می‌دهد. شدت فعالیت سامانه بارشی برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده برای شمال غرب و غرب کشور است.

از لحاظ دمایی نیز تا شنبه آینده روند افزایش دما در نوار شمالی کشور پیش بینی شده و روز پنجشنبه شرق خلیج‌فارس،‌ تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشاری در سطح زمین

زمان پایان: ظهر چهارشنبه 1402/02/27

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، در نواحی مستعد گردوخاک و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

چهارشنبه 1402/02/27: شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان.

اثر مخاطره: احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا.

توصیه: احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال.

 

 

 

منبع: تسنیم
copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها