خبرهای داغ
کدخبر: ۷۹۶۰
تاریخ خبر:

شایع‌ترین جرم حوزه جعل کدام است؟

پلیس شایع‌ترین جرم حوزه جعل را اعلام کرد.

شایع‌ترین جرم حوزه جعل کدام است؟

رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: شایع‌ترین جرم در حوزه جعل و کلاهبرداری مربوط به کلاهبرداری تلفنی و کارت به کارت است.

سردار محمد قنبری در تشریح وضعیت عملکرد معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: با توجه به اینکه شایع‌ترین جرم در این حوزه مربوط به کلاهبرداری تلفنی و کارت به کارت است طی این بازه زمانی تعداد ۸۶۴ فقره سیم کارت و ۶۷۸ فقره سریال گوشی تلفن همراه مسدود شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲ هزار و ۸۵۲ شماره کارت و حساب بانکی در اختیار کلاهبرداران از طریق سامانه سرآمد تعلیق و مسدود شده است، افزود: اجرای طرح مستمر کشف پیش‌دستانه منجر به کشف ۲۱۱ پرونده و دستگیری ۵۶۳ متهم شد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار متهم در حوزه جعل و کلاهبرداری دستگیر شده اند، اظهار داشت: ۵۷ محکوم متواری و تحت تعقیب در ۶ استان کشور در قالب طرح محکومان متواری و تحت تعقیب شناسایی و دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح عملیات در پاتوق عرضه مدارک جعلی طی ۲ مرحله در مرداد و دی ماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور ۲۳۳ نفر دستگیر و ۱۵ هزار و ۴۳۳ فقره انواع اسناد جعلی رسمی عادی و اقلام تقلبی کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی از انسداد و همچنین فیلتر ۸۰۰ فقره از پیج های اینستاگرام، سیم کارت ها و حساب های بانکی در فضای مجازی که اقدام به فروش و تبلیغ مدارک جعلی می کردند و دستگیری ۳۰ متهم در این خصوص خبر داد.

وی با اشاره به کاهش وقوعات کلاهبرداری در کشور گفت: بر اساس آمار ارائه شده طی این بازه زمانی تعداد پرونده‌های تشکیل شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش داشته است.

وی از عموم مردم خواست چنانچه مواردی مانند درخواست های تلفنی و یا حضوری افراد ناشناس برای انجام هرگونه عملیات بانکی، انتقال وجه، کارت به کارت و ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

سردار قنبری سال گذشته را سال پر تلاشی برای پلیس آگاهی دانست و عنوان کرد: با اجرای طرح های مختلف توانستیم جرایم سازمان یافته را کاهش دهیم که امیدواریم بتوانیم با برنامه ها و طرح های مختلف بیش از پیش امنیت را برای مردم عزیز فراهم کنیم.

 

منبع: فارس
copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها