خبرهای داغ
کدخبر: ۷۹۹۰
تاریخ خبر:

جزئیات درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان

در پی درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در برجک مزه‌سر سراوان، ۵ مرزبان مرز به شهادت رسیدند و ۲ مرزبان دیگر مجروح شدند.

جزئیات درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان

تسنیم نوشت: ۵ تن از مأموران مرزبانی سراوان شب گذشته در ‌درگیری با یک گروهک تروریستی به شهادت رسیدند. در این درگیری که در منطقه "مَک سوخته" رخ داد، 2 مرزبان کادر و ۳ سرباز به شهادت رسیدند و 2 مأمور دیگر نیز مجروح شدند.‌

صدور دستورات قضائی لازم برای دستگیری عوامل حادثه سراوان

دادستان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: 6 نیروی مرزبان در حمله گروهک «جیش الظلم» به پاسگاه مرزی شهرستان سراوان به شهادت رسیدند که دستورات قضائی لازم برای دستگیری عوامل این حادثه صادر شده است.

مهدی شمس‌آبادی اظهار داشت: شب گذشته در پی حمله گروهک جیش الظلم به پاسگاه مرزی مک‌سوخته شهرستان سراوان 6 نفر از نیروهای هنگ مرزی این شهرستان شهید و تعدادی نیز مجروح شدند. دستورات قضائی لازم جهت دستگیری عوامل این حادثه از سوی دادستانی صادر شده است.

2 مجروح در حمله سراوان

در ‌پی درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان، دو مرزبان مجروح شدند که ساعتی پیش اعلام شد یکی از این مجروحان به شهادت رسیده است اما ‌در پی عملیات احیا، گروهبان‌یکم "رضا برجی" به زندگی بازگشت.

در این حادثه تروریستی ۵ نفر به شهادت رسیدند.

اسامی مرزبانان شهید

براساس این گزارش، یکی دیگر از مرزبانان که در این حمله مجروح شده بود دقایقی پیش به شهادت رسید و تعداد شهدای حادثه برجک "مزه‌سر" هنگ مرزی سراوان به 6 نفر افزایش یافت.

اسامی شهدا عبارتند از:

گروهبان‌یکم شهید "حسین بادامکی"

گروهبان‌یکم شهید "علی غنی باتدبیر"

گروهبان‌یکم شهید "رضا برجی"

سرباز وظیفه شهید "محمد جمال‌زاده"

سرباز وظیفه شهید "یونس سیفی‌نژاد"

سرباز وظیفه شهید "ناصر حیدری"

جزئیات درگیری مرزبانان

بامداد شنبه یک تیم تروریستی که قصد نفوذ به داخل کشور را داشتند توسط مرزبانان هنگ مرزی سراوان حین کنترل و پایش مرز مشاهده شدند و ضمن درگیری مسلحانه با آنان از ورود این گروه تروریستی به داخل کشور جلوگیری شد و تروریست‌ها به آن سوی مرز متواری شدند.

بر پایه این گزارش؛ در این درگیری ‌متأسفانه تعداد 5 نفر از کارکنان پایور و وظیفه هنگ مرزی سراوان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مقاومت مرزبانان دلیر مانع ورود اشرار به کشور شد

در همین راستا پلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی حمله تروریستی ناجوانمردانه اشرار و معاندان در شب گذشته و تلاش برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی "مزه‌سر" هنگ مرزی سراوان روبه‌رو شدند که در این درگیری متأسفانه پنج نفر از مرزبانان دلیر، به درجه شهادت نائل شدند و تروریست‌ها با تحمل تلفات از صحنه درگیری متواری شدند. "این اقدام ناجوانمردانه حتماً بی‌پاسخ نخواهد ماند".

جانشین فرماندهی انتظامی کشور به‌همراه فرمانده مرزبانی فراجا برای بررسی موضوع از ساعاتی پیش در منطقه درگیری حضور پیدا کردند.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها