خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۹۵۰
تاریخ خبر:

جسد دختر گمشده‌ی مشهدی از زیر خاک‌های بیابان کشف شد؛ ردپای همسر صیغه‌ای در پرونده قتل!

با دستگیری عاملان قتل زن جوانی که فیلم بردار مجالس عروسی بود، راز این جنایت هولناک فاش شد.

جسد دختر گمشده‌ی مشهدی از زیر خاک‌های بیابان کشف شد؛ ردپای همسر صیغه‌ای در پرونده قتل!

 فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته درباره پرونده قتل این زن جوان گفت: سی‌ام مهر گذشته پرونده‌ای در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت که محتویات آن نشان می‌داد زن ۲۶ ساله‌ای به نام «حدیث» به طرز مشکوکی گم شده است و خانواده وی در نگرانی به سر می‌برند.

به همین خاطر بلافاصله تحقیقات گسترده‌ای زیر نظر سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) آغاز و مشخص شد که خودروی زن جوان در اطراف میدان حافظ مشهد به صورت بی‌صاحب در حالی رها شده است که شیشه‌های  آن پایین بود و سوئیچ نیز به فاصله کمی از خودرو روی زمین افتاده بود.

سردار سرتیپ محمدکاظم تقوی افزود: با کشف خودرو توسط نیروهای کلانتری کوی پلیس، فرضیه وقوع جنایت قوت گرفت، اما چون هنوز بررسی‌های نامحسوس کارآگاهان در این‌باره ادامه داشت، تحقیقات به صورت محرمانه ادامه یافت.

از سوی دیگر پیدا شدن لکه خون در بازبینی و اثر برداری از داخل خودرو نیز به این فرضیه دامن زد.

وی گفت: از طرف دیگر هم گوشی تلفن زن گم شده در آزاد راه باغچه درحالی توسط یکی از رانندگان عبوری کشف شد که روی گاردریل‌های کنار جاده قرار داشت و راننده مذکور گوشی را تحویل نیروهای پلیس راه داده بود.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که دیگر فرضیه قتل برای کارآگاهان اداره جنایی محرز شده بود، تصریح کرد: نتیجه آزمایش خون نیز حکایت از آن داشت که لکه خون مربوط به گروه خونی زن جوان است که پراید 111وی به صورت بی‌صاحب پیدا شده بود. به همین دلیل دامنه تحقیقات با رصدهای اطلاعاتی و کارشناسی به اختلافات خانوادگی رسید و مشخص شد که زن جوان در آبان سال گذشته به عقد موقت مردی به نام «مسعود» درآمده است بنابراین کارآگاهان پس از هماهنگی با قاضی محمود عارفی راد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) به سراغ همسر وی رفتند و او را مورد بازجویی قرار دادند، اما این مرد ۳۵ ساله در تحقیقات مقدماتی مدعی شد که همسرم در نزدیکی باغ ویلای محل سکونت‌مان در روستای بهار با من تماس گرفت و سپس برای خرید مایحتاج به خواربار‌فروشی رفت ولی وقتی تاخیر کرد من اهمیتی ندادم چراکه فکر می‌کردم احتمالا در نیمه شب مغازه‌ها تعطیل باشند ولی بعد از آن هرچه باتلفن همراه او تماس گرفتم دیگر کسی پاسخ نداد.

سکاندار امنیت سرزمین خورشید خاطرنشان کرد: اما کارآگاهان که به سرنخ‌هایی از اختلافات خانوادگی آن‌ها رسیده بودند، با دستور مقام قضایی به واکاوی ماجرای اختلافات آن‌ها پرداختند که بر سر موضوع وکالت‌نامه باغ محل سکونت آن‌ها رخ داده بود.

سرتیپ محمدکاظم تقوی با تاکید بر کنکاش‌های تخصصی و شبانه‌روزی کارآگاهان اضافه کرد: با لو رفتن ماجرای مالکیت باغ ویلای مسکونی که به نام همسر صیغه‌ای وی ثبت شده بود، آرام آرام سرنخ این کلاف پیچیده پیدا شد و «مسعود»(متهم) درحضور مقام قضایی لب به اعتراف گشود و به قتل همسرش به خاطر اختلاف برسر سند مالکیت باغ ویلا اقرار کرد و مدعی شد یکی از بستگانش را اجیر کرد تا او را با شلیک گلوله به قتل برساند.

رئیس پلیس استان خراسان رضوی در ادامه این جنایت تکان‌دهنده افزود: درپی اعترافات وی، بی‌درنگ گروهی از کارآگاهان اداره جنایی عازم نیشابور شدند و متهم دیگر پرونده را که مصیب نام دارد در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند و به مشهد انتقال دادند.

سردار تقوی افزود: به دنبال مواجهه حضوری متهمان، راز این پرونده جنایی فاش و مشخص شد که عاملان جنایت، زن مذکور را با شلیک گلوله از سلاح کلت جنگی کشته و جسد او را در نزدیکی همان باغ ویلا دفن کرده‌اند.

وی با قدردانی از دستورات ویژه و سریع قاضی ویژه قتل عمد تاکید کرد: با اعتراف همسر زن ۲۶ ساله شبانه گروهی از کارآگاهان با هدایت سرهنگ سلطانیان (رئیس اداره جنایی)و در کنار قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب راهی روستای بهار شدند و پس از جست وجوهای تخصصی، درنهایت جسد زن مذکور را از زیر خاک‌های بیابان بیرون کشیدند.

با+دستگیری+عاملان+جنایت+فاش+شد

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: درهمین حال همسر مقتول محل اختفای طلاها و اسلحه کلت جنگی را نیز به کارآگاهان لو داد که آن‌ها نیز شب گذشته از زیر خاک‌هایی در بولوار کشاورز کشف و ضبط شد.

با+دستگیری+عاملان+جنایت+فاش+شد (1)

سردار سرتیپ محمدکاظم تقوی به انجام تحقیقات گسترده با دستورات ویژه قاضی عارفی راد اشاره کرد و گفت: با توجه به این که هنوز ابعاد دیگری در این جنایت وجود دارد و هرکدام از متهمان به تناقض‌گویی در ارتباط با چگونگی قتل پرداخته‌اند، بررسی‌های بیشتر برای کشف حقیقت و شناسایی عامل اصلی جنایت همچنان ادامه دارد.

سیدخلیل سجادپور / خراسان

copied
ارسال نظر
 
 • ناشناس

  چقدر کشت وکشتار زیاد شده آدم تعجب میکنه!

 • ناشناس

  دین وایمان وتربیت دینی نیست که این زن وس وهر کشی ها ادامه دارد

 • ناشناس

  همه حکایت از ظالمیت بیحد است که. دامنگیر ه بشریت شده.خدا به خیر کنه...

اخبار اخبار حوادث سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  وب گردی

   دیگر رسانه ها