خبرهای داغ
کدخبر: ۷۱۴۸
تاریخ خبر:

حمله خونین سگ ولگرد به یک زن و ۳ کودک بیرجندی

3 کودک و یک زن در بیرجند مورد حمله سگ قرار گرفتند و اقدامات درمانی لازم برای آنان انجام شده است.

حمله خونین سگ ولگرد به یک زن و ۳ کودک بیرجندی

علی فاضلی‌فرد فرماندار بیرجند گفت: حدود ساعت ۷ صبح امروز در روستای حسین‌آباد سادات از توابع شهرستان بیرجند ۳ کودک مورد حمله یک قلاده سگ ولگرد قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: در این حادثه یک دختر ۶ ساله از ناحیه صورت و دست، پسر 4 ساله از ناحیه دست و سر همچنین پسر ۱۱ ساله از ناحیه پا دچار گازگرفتگی توسط سگ شدند.

فرماندار بیرجند گفت: این مصدومان بلافاصله با اورژانس به بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند منتقل شدند که کارهای درمانی و واکسیناسیون آنان به موقع انجام شد و ادامه درمان هم در حال پیگیری و انجام است.

وی ادامه داد: حال عمومی این کودکان خوب گزارش شده است.

فاضلی‌فرد گفت: این قلاده سگ در ادامه مسیر خود به سمت روستای شمس‌آباد، ۲ قلاده سگ دیگر را مورد حمله قرار می‌دهد.

وی افزود: همچنین در روستای شمس‌آباد یک خانم ۵۵ ساله از ناحیه دست دچار گازگرفتگی می‌شود که بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و کار درمانی این مصدوم هم در حال انجام است و حال عمومی اش خوب گزارش شده است.

فرماندار بیرجند بیان کرد: این قلاده سگ بلافاصله توسط تیم دامپزشکی جمع‌آوری و معدوم شد، نمونه‌برداری و آزمایش برای احتمال مبتلا بودن به بیماری هاری هم انجام شده است.

وی گفت: همچنین بقایای غذاهایی که مورد استفاده سگ‌های ولگرد در حاشیه روستاهای مذکور قرار می‌گرفت، جمع‌آوری شد.

وجود سگ‌های ولگرد یکی از معضلات مناطق شهری و روستایی خراسان جنوبی است و دی سال ۱۴۰۰ نیز حمله سگ‌های ولگرد جان یک کودک پنچ ساله در امیرآباد بیرجند را گرفت.

مسوولان استان بارها درباره افزایش تعداد سگ‌های بلاصاحب در شهرها و روستاها هشدار داده‌اند.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها