خبرهای داغ
کدخبر: ۱۷۵۵۸
تاریخ خبر:

سوتی عجیب یاسمین مقبلی هنگام پیاده‌روی فضایی دردسرساز شد! + ویدئو

این کیف ابزار در حال حاضر جلوتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی، در مدار زمین می‌چرخد و احتمالا در چند ماه آینده، با دوربین دوچشمی از زمین قابل‌مشاهده خواهد بود تا وقتی که در جو زمین متلاشی شود.

سوتی عجیب یاسمین مقبلی هنگام پیاده‌روی فضایی دردسرساز شد! + ویدئو

فرارو: اولین پیاده‌روی فضایی یاسمین مقبلی و لورال اوهارا، فضانوردان ناسا، در ماه جاری با افتادن کیف ابزاری همراه بود که در فضا شناور شد.

کار تعمیرات این دو فضانورد بیرون ایستگاه فضایی بین‌المللی شش ساعت و ۴۲ دقیقه به طول انجامید.

در این پیاده‌روی فضایی، مقبلی و اوهارا کار روی صفحات خورشیدی ایستگاه فضایی بین‌المللی را تمام کردند. اما به گفته ناسا، در این ماموریت چند ساعته، یک کیف ابزار از دستشان سر خورد و «گم شد» که دوربین‌های خارجی ایستگاه فضایی بین‌المللی آن را ثبت کرد. البته برای انجام باقی کار، به این ابزار‌ها نیاز نداشتند.

در وب‌سایت رسمی ناسا آمده است مسیر این ساک تحلیل و بررسی شده است و به این نتیجه رسیده‌اند که احتمال برخورد مجدد با ایستگاه فضایی بین‌المللی پایین است و هیچ خطری متوجه ایستگاه فضایی و سرنشینانش نیست.

بنا بر اعلام ارث‌اسکای، وب‌سایتی که رویداد‌های کیهانی را رصد می‌کند، این کیف ابزار در حال حاضر جلوتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی، در مدار زمین می‌چرخد و احتمالا در چند ماه آینده، با دوربین دوچشمی از زمین قابل‌مشاهده خواهد بود تا وقتی که در جو زمین متلاشی شود.

یاسمین مقبلییاسمین مقبلییاسمین مقبلی

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار دانش‌و‌فناوری سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها