خبرهای داغ
کدخبر: ۵۰۸۳
تاریخ خبر:

تیک تاک در بلژیک هم ممنوع شد!

چند دولت در اروپا به دلیل نگرانی از دسترسی مقامات چینی به داده‌های حساس کاربران، استفاده از تیک تاک برای کارمندان خود را محدود کرده اند.

تیک تاک در بلژیک هم ممنوع شد!

آلکساندر دی کرو نخست وزیر بلژیک استفاده از تیک تاک در موبایل مقامات فدرال این کشور را ممنوع کرد.

در حال حاضر چند دولت در اروپا به دلیل نگرانی از دسترسی مقامات چینی به داده‌های حساس کاربران، استفاده از تیک تاک برای کارمندان خود را محدود کرده اند.

نهاد‌های نظارت بر اتحادیه اروپا نیز در هفته‌های اخیر به کارمندان خود اعلام کرده اند اپ مذکور را از موبایل و لپ تاپ‌های کاری خود پاک کنند.

دی کرو در این باره گفت: ما نباید ساده باشیم. تیک تاک یک کسب و کار چینی است که هم اکنون وظیفه دارد با سرویس‌های اطلاعاتی این کشور همکاری کند. واقعیت همین است.

سخنگوی تیک تاک نیز در این باره اعلام کرد: ما از این تعلیق که براساس اخبار نادرست درباره شرکتمان است، ناراضی هستیم. تیک تاک یک شرکت چینی نیست. شرکت مادر ما نیز در خارج از چین فعالیت دارد و بخش اعظم سهام آن به شرکت‌های سرمایه گذاری جهانی تعلق دارد. همچنین داده‌های کاربران در چین ذخیره نمی‌شود.

وی در ادامه افزود: دولت چین نمی‌تواند یک کشور دیگر را وادار کند داده‌های ذخیره شده در آنجا را در اختیارش بگذارد. ما هم اکنون مشغول دیدار با مقامات هستیم تا هرگونه نگرانی را برطرف و بدفهمی را اصلاح کنیم.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها