خبرهای داغ
کدخبر: ۸۰۰۹
تاریخ خبر:

چرا اینستاگرام از دسترس خارج شد؟

گزارش ها حاکی از این است که بامداد امروز اینستاگرام از دسترس خارج شد.

چرا اینستاگرام از دسترس خارج شد؟

دیجیاتو نوشت: براساس اطلاعات وب‌سایت DownTracker، اولین گزارش‌ها درباره قطعی اینستاگرام در حوالی ساعت ۰۱:۳۰ بامداد امروز به وقت ایران منتشر شد. اندکی بعد تعداد این گزارش‌ها به ۱۷۵ هزار مورد رسید. بااین‌حال، این شبکه اجتماعی ظاهراً در ساعت ۳ بامداد دوباره در دسترس قرار گرفت و حالا بدون مشکل کار می‌کند.

اینستاگرام بامداد امروز به مدت چند ساعت از دسترس خارج شد. در این مدت کاربران نمی‌توانستند فید این شبکه اجتماعی را به‌روزرسانی کنند و با خطا روبه‌رو می‌شدند. وب‌سایت این شرکت هم صرفاً یک صفحه سفید را نمایش می‌داد. اما حالا مشکل برطرف شده است.

 

سخنگوی متا، مالک اینستاگرام، در ایمیلی پیرامون این اختلال به ورج اعلام کرد: «ساعاتی قبل، یک مشکل فنی باعث شده بود برخی کاربران نتوانند به اینستاگرام دسترسی داشته باشند. ما در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل را برای همه افرادی که دچار اختلال شده بودند، برطرف کردیم و از بابت ایرادات پیش‌آمده متأسفیم.»

این شرکت دقیقاً اعلام نکرده است که چند کاربر به این مشکل برخورده‌اند، اما وب‌سایت DownTracker نشان می‌دهد که حداقل 100 هزار کاربر در آمریکا، 24 هزار کاربر در کانادا و 56 هزار کاربر در بریتانیا دسترسی خود را از دست داده بودند. در خلال این قطعی، زمانی که کاربر اپ اینستاگرام را باز می‌کرد گویی با یک نسخه کرش‌کرده از فید این شبکه اجتماعی مواجه می‌شد. تلاش برای به‌روزرسانی صفحه نیز به خطای Couldn’t refresh feed منجر می‌گردید.

سایر سرویس‌های متا ازجمله فیسبوک، واتس‌اپ یا Horizon Worlds ظاهراً بدون مشکل به کار خود ادامه داده‌اند. درنتیجه، به‌نظر نمی‌رسد که اختلالی به بزرگی اختلال سال 2021 به وجود آمده باشد. اینستاگرام هنوز جزئیات بیشتری را درباره این قطعی منتشر نکرده است.

در قطعی بزرگ سال 2021 ظاهراً یک به‌روزرسانی روتین و اشتباه در BGP یا پروتکل دروازه‌ای مرزی آن اختلال را به‌وجود آورد و باعث شد که سرویس‌های این شرکت به مدت 6 ساعت از دسترس خارج شوند.

 

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها