کدخبر: ۱۳۵۰۹
تاریخ خبر:

واکنش فدراسیون بسکتبال به ماجرای نخواندن سرود ملی توسط ملی‌پوشان

فدراسیون بسکتبال به اخبار مربوط به نخواندن سرود جمهوری اسلامی ایران توسط ملی‌پوشان پیش از دیدار برابر ساحل عاج واکنش نشان داد.

واکنش فدراسیون بسکتبال به ماجرای نخواندن سرود ملی توسط ملی‌پوشان

انتشار اخباری در خصوص نخواندن سرود ملی توسط ملی پوشان بسکتبال ایران در چارچوب مسابقات جام جهانی بسکتبال، واکنش‌های زیادی را در پی داشت. فدراسیون بستکبال پس از انتشار این اخبار در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش وبسایت رسمی فدراسیون بسکتبال، پس از بازی تیم ملی بسکتبال ایران  مقابل ساحل عاج که متاسفانه با وجود شایستگی با شکست به پایان رسید، باز هم یک رسانه ی معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با انتشار  تصاویری تقطیع شده در راستای اهداف خود، تلاش کرد تا ملی پوشان بسکتبال ایران را به عدم خواندن سرود مقدس کشورمان متهم کند و از آن برای دشمنی با کشور بهره ببرد.

با احترام به دغدغه ی ملت شریف ایران، فدراسیون بسکتبال،  عموم مردم را به بازبینی مراسم قبل از بازی و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و واکنش بازیکنان ایران دعوت  می کند که جملگی از کاپیتان حدادی تا دیگر ملی پوشان  با رعایت ادب و احترام با طنین این سرود مقدس همراه شدند و پس از پایان سرود، هم با دست افشانی نسبت به این نماد و ارزش آماده بازی شدند.

فدراسیون بسکتبال تاکید می کند که ملی پوشان این رشته لحظه ای بی احترامی را نسبت به سرود ملی ایران بر نمی تابند و با عشق و علاقه به پیراهن مقدس تیم ملی رقابت‌ها را ادامه خواهند داد.

قطعا فدراسیون بسکتبال با وجود اهمیت نتایج این رویداد، رعایت حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر خود واجب می داند و از کوچکترین تخطی نمی گذرد و تاکید می کند که هیچ گونه بی احترامی به پرچم و سرود مقدس صورت نگرفته و همراهی و حمایت مردم ایران و رسانه ها را در ادامه ی این دوره از مسابقات خواستاریم.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها