خبرهای داغ
کدخبر: ۲۵۸۵۵
تاریخ خبر:

استارت فرانسه برای لیگ ملت‌ها

قهرمان المپیک توکیو، کارش را برا حضور در لیگ ملت‌ها و بازی‌های المپیک در شهر کن شروع کرد.

استارت فرانسه برای لیگ ملت‌ها

تیم ملی والیبال فرانسه اردوی آماده سازی خود را برای حضور در لیگ ملت‌های والیبال در کن آغاز کرد. آندره‌آ جیانی سرمربی تیم ملی فرانسه درباره آخرین شرایط تیمش گفت: دو هدف اصلی ما، لیگ ملت‌ها و بازی‌های المپیک است و هدف اصلی ما الان این است که در هر تورنمنت به جمع چهار تیم پایانی راه یابیم. المپیک نیز در خانه برگزار می‌شود و از حمایت هواداران برخوردار خواهیم بود. در حال حاضر تلاش می‌کنیم بازیکنان به طور منظم در تمرینات حضور داشته باشند و خودشان را آماده لیگ ملت‌ها کنند.

فرانسه قبل از شروع لیگ ملت‌ها در دو دیدار دوستاه به مصاف تیم ملی هلند خواهند رفت و در نهایت در اولین بازی در لیگ ملت‌های والیبال با بلغارستان روبرو خواهد شد.  

بنجامین تونیوتی، ژان پاتری و جنیا گربنیکوف به دلیل مسابقات باشگاهی اخیر، هنوز در دسترس نیستند و در اردوی فرانسه حضور ندارند و قرار است کمی دیرتر به اردوی فرانسه اضافه شوند.

لیست بازیکنان فرانسه در اردوی تمرینی کن:

آنتوان بریارد، امیر تیزی اولائو، اروین ان‌گاپث، یاسین لواتی، تیموتی کارل، ترور کلیونوت، کوین تیلیه، تئو فور، استفن بویر، داریل بولتور، کوئنتین ژوفروی، جوریس سدیک، نیکلاس لو گاف، بارتلمی چیننیزه و بنجامین دیز.

چه تیم‌هایی تاکنون به المپیک راه پیدا کرده‌اند؟

غیر از فرانسه میزبان، تاکنون صعود تیم‌های آلمان، برزیل، کانادا، ژاپن، آمریکا و لهستان به المپیک قطعی شده و ۵ تیم نیز بعد از پایان لیگ ملت‌ها بر اساس رتبه در رده بندی راهی بازی‌های المپیک می‌شوند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران کار سختی برای حضور در بازی‌های المپیک دارد چون ایران در حال حاضر در رده پانزدهم جدول رده بندی جهانی FIVB قرار دارد و هفت تیم دیگر در رده بندی که می‌توانند به المپیک برسند و هنوز سهمیه کسب نکرده‌اند، بالاتر از ایران قرار دارند.

برای حضور در المپیک، ایران باید حداقل چهار تیمی که در رده بندی بالاتر از آن قرار دارند را پشت سر بگذارد و امتیازات لازم را کسب کند.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها