خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۹۴۴
تاریخ خبر:

هشدار؛ این نارنگی با این رنگ را تا اول مهر ماه نخرید!

کارشناسان باغبانی مازندران معتقدند که اگر نارنگی‌های عرضه شده در بازار به رنگ سبز نباشد، نشانه انجام عملیات سبز زدایی با هدف فریب دادن شهروندان است و نباید از این میوه استفاده کرد.

هشدار؛ این نارنگی با این رنگ را تا اول مهر ماه نخرید!

وجود میوه نارنگی فعلی در بازار محصول باغ افرادی است که یک یا ۲ اصله درخت در حیاط منزلشان دارند و این مقدار عرضه از سوی بعضی از افراد فقط برای تامین نقدینگی از یک سو و عرضه محصول با قیمت بالاتر پیش از عرضه انبوه باغداران بزرگ است.

نارنگی

به گزارش ایرنا؛ گزارش‌های میدانی از سطح شهر ساری نشان می‌دهد که از چهاردهم شهریور عرضه خرده فروشی نارنگی زودرس با رنگ سبز با قیمت ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان در نقاط مختلف از جمله معروف‌ترین بازار خرده فروشی میوه و تره بار یعنی بازار «نرگسیه» شروع شده است.

نارنگی

طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ارقام ایواساکی، میاگاوا، اکتیو و هوشیموتو در میان نارنگی‌های باغ‌های استان زودرس محسوب می‌شوند. کشت ارقام زودرس نارنگی در مازندران اندکی بیشتر از یک دهه سابقه دارد، ولی به خاطر مشتری پسندی در همین مدت کوتاه حدود ۱۳ هزار هکتار از باغ‌های مرکبات را به خود اختصاص داده است.

نارنگی

نارنگی و پرتقال مهم‌ترین میوه باغ‌های مازندران هستند و بسته به گونه درخت به صورت زودرس و یا دیررس برداشت و روانه بازار می‌شود.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها