خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۹۸۴
تاریخ خبر:

ترفندی برای تهیه حمص خامه‌ای در خانه

بخش دشوارتر انتخاب برای تهیه حمص خوب نخود است. پیدا کردن نخود خوب کار راحتی نیست. اگر عجله دارید نخود کنسرو شده گزینه خوب و البته گران‌تری می‌باشد. این نوع نخود صاف و نمکین است و حمص شگفت‌انگیزی با آن درست می‌شود. با این وجود، اگر مشکلی از لحاظ محدودیت زمانی ندارید نخود خشک توصیه می‌شود البته باید در آب خیسانده شود تا اندازه آن دو برابر شود.

ترفندی برای تهیه حمص خامه‌ای در خانه

حمص چیست؟ از آنجایی که مواد تشکیل‌دهنده در حمص بسیار کم هستند تمام عناصر تشکیل‌دهنده آن در خوب از آب درآمدن کار اهمیت دارند.

حمص

 شما چند راه آسان برای بُرد در این زمینه دارید: خودتان آب لیموترش را تهیه کنید، از سیر تازه استفاده نمایید و تاهینی (ارده) خوب خریداری کنید. بخش دشوارتر انتخاب برای تهیه حمص خوب، نخود است. پیدا کردن نخود خوب کار راحتی نیست. اگر عجله دارید نخود کنسرو شده گزینه خوب و البته گران‌تری می‌باشد. این نوع نخود صاف و نمکین است و حمص شگفت‌انگیزی با آن درست می‌شود. با این وجود، اگر مشکلی از لحاظ محدودیت زمانی ندارید نخود خشک توصیه می‌شود البته باید در آب خیسانده شود تا اندازه آن دو برابر گردد.

ترفندی که در این‌جا می‌توانید بکار بگیرید، افزودن جوش شیرین به محلوط آب و نخود در حال خیس خوردن است زیرا به جدا شدن پوست نخود کمک می‌کند. هم‌چنین، افزودن دانه‌های زیره آسیاب شده طعمی خوب و لطیف به آن می‌بخشد. در مورد میزان حرارت اتفاق نظر وجود ندارد، اما بسیاری جوشاندن سریع نخود را پیشنهاد می‌کنند. اجازه دهید به مدت ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ دقیقه (بسته به نوع نخود) خوب بپزد تا زمانی که واقعا نرم شود، سپس کف روی آن را جمع کنید.

حمص

سپس پوست‌های جدا شده را با دقت بردارید و دور بریزید. ضروری است که نخود‌ها هنگام مخلوط کردن گرم باشند. مقداری آب گرم نخود پخته شده را نیز به غذاساز اضافه کنید. این کار به ایجاد حمص واقعا صاف کمک می‌کند. از بهترین و با کیفیت‌ترین ارده استفاده کنید.

اگر ۵۰۰ گرم نخود پخته شده داشته باشید به حدود ۱۰۰ تا ۱۸۰ گرم تاهینی یا ارده نیاز دارید. با اضافه کردن میزان کم‌تر ارده آغاز کنید و ببینید آیا به میزان بیش‌تر نیاز دارید یا خیر. یک حبه سیر له شده نیز همراه با چند تکه یخ داخل آن بریزید. این کار باعث ایجاد هوادهی در حمص و ایجاد بافتی شگفت‌انگیز و صاف در آن می‌شود. در انتهای کار پس از افزودن سیر، آب لیموترش، نمک و ارده زیره را روی حمص بپاشید. البته ریختن روغن زیتون را نیز فراموش نکنید.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها