خبرهای داغ
کدخبر: ۱۵۲۴۷
تاریخ خبر:

۱۱ باور قدیمی که مانع از رشد مو‌های بلند و سالم ما می‌شود

موی سر مردان و زنان با هم متفاوت است و برای نگهداری و بهداشت مو نیاز است این نکات را رعایت کنید.

۱۱ باور قدیمی که مانع از رشد مو‌های بلند و سالم ما می‌شود

رشد و سلامت مو‌ها برای اغلب افراد بسیار مهم است پس به دنبال راهکار‌های متفاوتی برای داشتن مو‌های سالم هستند، اما گاهی پیروی از باور‌های غلط به مو‌ها صدمه وارد میکند.

به گزارش نمناک، ما توجه زیادی به سلامتی مو‌های خود داریم و مقدار زیادی پول خرج می‌کنیم که مو‌های مان را ضخیم، شاداب و درخشان جلوه دهد، با این حال گاهی تشخیص این مساله دشوار است که کدام محصولات مراقبت از مو ارزش خرید را دارند، ما در بخش سلامت پوست و مو در نمناک خواهیم گفت که کدام اظهارات عمومی درباره مراقبت از مو را باید باور کنید و کدام را خیر.

۱۱. ریزش مو‌های زیاد همیشه بد است

هر روز حدود ۱۵۰ - ۲۰۰ تار مو از سرمان می‌ریزند، با این حال دو بار در سال معمولاً در بهار و پاییز مو‌های ما به یک فاز موسوم به (موسوم به فاز سکون فولیکول مو) می‌روند، در طول این مرحله مو دیگر رشد نمی‌کند و به سادگی روی سرمان قرار می‌گیرند، به همین دلیل است که مو‌ها به میزان زیادی می‌ریزند و سپس مو‌های جدید شروع به ظهور در کیسه‌های خالی مو می‌کنند، اما اگر ریزش مو قابل توجهی بیش از دو برابر در سال و بیش از یک ماه وجود دارد قطعاً باید به دیدن پزشک بروید.

۱۰. محصولاتی وجود دارند که می‌توانند رشد مو‌ها را سریع‌تر کنند

ریزش مو

حتی قوی‌ترین دارو‌های هورمونی هم نمی‌توانند سلول‌ها را به سرعت بالاتری تقسیم کنند به همین دلیل است که هیچ محصولات آرایشی نمی‌توانند رشد مو‌ها را سریع‌تر کند، سرعت رشد مو یک صفت ژنتیکی است و معمولاً در هر ماه ۱ سانتی متر می‌باشد.

۱۱ باور قدیمی که مانع از رشد مو‌های بلند و سالم ما می‌شود

در واقع، شامپو یک محصول برای تمیز کردن نه تنها موی سر بلکه، پوست سر هم است و به همین دلیل است که باید به ریشه‌ها هم اعمال شود، باقی مانده‌های کف و شامپو که روی سر هستند، برای تمیز کردن کل طول مو کافی خواهد بود.

اما برعکس برای نرم کننده، شما نباید آن را به ریشه موهایتان بزنید چراکه ریشه‌های مو به طور طبیعی سالم‌تر هستند و سریع‌تر چرب می‌شوند و بنابراین تاثیر مرطوب کنندگی یک نرم کننده لازم نیست.

۸. سشوار باعث خراب شدن مو‌ها می‌شود

در حقیقت سشوار گرفتن به طور منفی حالت لخت شدگی را به مو‌ها می‌دهد، اگر از محصولات آرایشی مخصوص برای آرایش مو استفاده می‌کنید، مانند فوم مو و یا محصولات حفاظت حرارتی لازم نیست نگران سلامتی مو‌های خود باشید.

۷. هر چه بیشتر موهایتان را کوتاه کنید سریع‌تر رشد می‌کند

از آنجا که مو از ریشه‌ها رشد می‌کند و نه از انتها کوتاه کردن مو تاثیری بر سرعت رشد مو ندارد. علاوه بر این، برخلاف باور عمومی، شیو کردن سر بر تراکم مو تاثیر نمی‌گذارد، زیرا تعداد فولیکول‌های مو یک ویژگی ژنتیکی است.

۶. اگر مو‌های کودک خود را قبل از یک سالگی بزنید، موهایش ضخیم‌تر خواهد شد

درست است که موی نوزاد شبیه به کرک است و اغلب عاری از رنگدانه می‌باشد، اگر موی نوزاد را بزنید مو‌ها با ساختاری شبیه مو‌های " بزرگسالان " رشد خواهند کرد، جایی که توهم موی نوزاد که ضخیم‌تر شده را پیدا می‌کنید، در واقع موی ضخیم‌تر و متراکم بدون توجه به اینکه موی نوزاد را کوتاه کنید یا نه، روی سر نوزاد رشد خواهد کرد.

البته ترکیب فرمول کراتین در طول سال‌ها بهبود یافته است، در ابتدا حاوی فرمالدهید بود که در کالبدشکافی استفاده می‌شد، امروزه فرمول کراتین شامل همان عناصری است که توسط ما برای فر کردن مو مورد استفاده قرار می‌گیرد و ساختار مو را از بین می‌برند، بنابراین صاف کردن کراتینی یک روش مناسب برای مراقبت از مو‌های شما نیست بلکه یک روش زیبا کننده است.

۴. دختران بلوند موی کمتری دارند

بازیگران سینمای جهان

در واقع دانشمندان کشف کرده اند که بلوند‌ها موی بیشتری نسبت به مو قرمز‌ها دارند، اما موی آن‌ها بسیار نازک‌تر است، پس همانطور که در بخش سلامت نمناک گفته شده است به همین دلیل است که مو بلوند طبیعی به ندرت می‌تواند پرپشت و انبوه نشان بدهد و همیشه باعث حسرت می‌شود، در همین حال مو قرمز‌ها کم‌ترین مقدار مو را دارند، اما ضخیم‌ترین و قوی‌ترین مو‌ها را دارند و این ویژگی به آن‌ها یک دید زیبا و سالم می‌دهد.

۳. مدل دم اسبی و یا دم خرگوشی دائم باعث ریزش مو می‌شود

بازیگران سینمای جهان

فقط این در صورتی درست است که موهایتان را آنقدر سفت کنید که سرتان درد بگیرد، در واقع خود آرایش مو به این سبک باعث ریزش مو نخواهد شد، علاوه بر این دم اسبی با میزان کشش معقول از موی شما در برابر آسیب احتمالی محافظت می‌کند.

۲. شوره سر مسری است

شوره سر

شوره سر نشانه‌ای از کار اضافی غدد چربی شما است که به خاطر آن مقدار زیادی از ذرات، پوسته پوسته می‌ریزند، به همین دلیل است که شما نمی‌توانید با شوره سر کلاه یک فرد دیگر و یا ریخته شدن آن‌ها بر شانه هایتان آلوده به آن شوید، با این حال این بدان معنا نیست که فرد باید قوانین بهداشت فردی را فراموش کند.

۱. مو‌های مردان نسبت به موی زنان متفاوت است

ریزش مو

ساختار تشریحی مو‌های مردان و زنان یکسان است، تفاوت در روشی است که ما با مو‌های خود رفتار می‌کنیم، مو‌های زنان به خاطر سبک درست کردن ها، رنگ کردن‌ها و تجربیات مختلف در سالن‌های آرایش نازک‌تر می‌شود، مردان، به نوبه خود، وقتی نوبت به مراقبت و آرایش موی خود می‌رسد بیشتر محافظه کار هستند، به همین دلیل است که موی آن‌ها بیشتر متراکم و سالم‌تر باقی می‌ماند.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها