خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۶۵۶
تاریخ خبر:

این نوع هوس غذایی زنگِ خطر آبتلا به آلزایمر است!

میل به یک غذای یکسان در مدت زمان طولانی می‌تواند از علائم اولیه آلزایمر باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که تغییراتی در عادات غذایی افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می‌شود. آن‌ها ممکن است در یک دوره زمانی طولانی فقط میل به یک غذا داشته باشند.

این نوع هوس غذایی زنگِ خطر آبتلا به آلزایمر است!

میل و هوس غذایی تنها برای زنان باردار اتفاق نمی‌افتد، در برخی موارد هوس غذایی نشانه بیماری است که ما از آن کاملا بی‌خبر هستیم.

میل به غذا در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است شما یک لحظه دل‌تان بخواهد که غذای مضر بخورید و لحظه دیگر دوست داشته باشید که میوه و سبزیجات مصرف کنید. این موضوع بستگی به شرایط و حالت شما دارد، اما به طور کل میل به غذا در بعضی از افراد نشان دهنده این است که آن‌ها در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اند که در این قسمت بیشتر راجع به آن توضیح خواهیم داد.

تکراری بودن هوس غذایی علامت خوبی نیست

میل به یک غذای یکسان در مدت زمان طولانی می‌تواند از علائم اولیه آلزایمر باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که تغییراتی در عادات غذایی افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می‌شود. آن‌ها ممکن است در یک دوره زمانی طولانی فقط میل به یک غذا داشته باشند که علت آن هم تغییرات مغزی و ذهنی آن‌ها است که لوب پیشین که پشت پیشانی و گوششان قرار گرفته تحت تاثیر قرار می‌گیرد و عملکرد آن متفاوت می‌شود و ممکن است رفتار‌های عجیب و غریب از فرد سر بزند. تغییر در اشتها هم ممکن است در افراد آلزایمری اتفاق بیفتد و ترجیحات آن‌ها در انتخاب غذا متفاوت شود.

همه چیز فقط وابسته به آن چیزی که می‌خورید نیست. بلکه میزان غذایی که مصرف می‌کنید هم اهمیت زیادی دارد. بسیاری از افرادی که در معرض آلزایمر هستند، به یک باره میزان اشتهای‌شان تغییر می‌کند و ممکن است اشتهای آن‌ها خیلی کم یا خیلی زیاد شود و این می‌تواند یکی از علائم اولیه ابتلا به آلزایمر باشد که معمولا شبیه به علائم افسردگی هم هست.

تغییر در ترکیبات غذایی هم اهمیت بسیار زیادی دارد

اگر متوجه شدید که به یک باره به غذا‌هایی میل پیدا کردید که قبلا آن‌ها را دوست نداشتید، اما امروزه دوست دارید که هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، بدانید که در معرض آلزایمر قرار گرفته اید؛ مخصوصاً غذا‌های شیرین و شکلاتی و غذا‌هایی که طعم خیلی قوی دارند و داخل آن‌ها موادی مثل سس زیاد استفاده شده است، بیشتر از بقیه این خطر را در شما نشان می‌دهد.

وقتی که آلزایمر پیشرفت می‌کند، علائم بیماری هم با آن تشدید می‌شوند و این موضوع در افراد آلزایمری دیده شده است. مشکل بلع هم می‌تواند یکی از مشکلات فرد هنگام ابتلا به آلزایمر باشد.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها