خبرهای داغ
کدخبر: ۲۰۱۲۱
تاریخ خبر:

۱۰ راز برای داشتن پوستی سالم و زیبا

پوست زیبا و سالم جز با استفاده منظم از کرم ضد آفتاب به دست نمی‌آید. اگر این مسأله را رعایت نکنید، هر تلاش دیگری بیهوده خواهد بود. SPF کرم ضد آفتابتان نباید کمتر از ۳۰ باشد و طی روز نیز باید هر چند ساعت یک بار تجدید شود.

۱۰ راز برای داشتن پوستی سالم و زیبا

خبرفوری: تا به حال این سؤال برایتان پیش آمده که برخی از خانم‌ها چطور علیرغم بالا رفتن سن و دیگر مشکلات، همیشه ظاهری خیره کننده دارند؟ شاید کمی به آن‌ها حسودی کنید، ولی باید بدانید که آن‌ها روتین پوستی خود را دارند که همیشه آن را دنبال می‌کنند

در ادامه از مراقبت‌هایی خواهیم گفت که گرچه ساده و برای هر کسی قابل انجام اند، اما بسیار مؤثرند.

پوست و زیبایی

۱- تأثیر کرم ضد آفتاب را دست‌کم نگیرید

پوست زیبا و سالم جز با استفاده منظم از کرم ضد آفتاب به دست نمی‌آید. اگر این مسأله را رعایت نکنید، هر تلاش دیگری بیهوده خواهد بود. SPF کرم ضد آفتاب تان نباید کمتر از ۳۰ باشد و طی روز نیز باید هر چند ساعت یک بار تجدید شود.

۲- اگر پوستتان التهاب دارد خیلی خشکش نکنید

اغلب کرم‌های ضد لک حاوی بنزوئیل پراکسید هستند که پوست را خشک و التهاب آن را تشدید می‌کند و باعث افزایش تولید چربی پوست می‌شود. الکل هم عملکرد مشابهی دارد. به همین دلیل لکه‌های پوستی تان از بین نمی‌رود. کارشناسان توصیه می‌کنند تمرکز خود را روی لایه برداری پوست با سالیسیک یا لاکتیک اسید و استفاده از ماسک‌های پاک کننده‌ی پوست با خاک رس بگذارید.

پوست و زیبایی

۳- از گردنتان غافل نشوید

گردن یکی از بخش‌های بدن است که سن فرد را لو می‌دهد، بنابراین مراقبت از آن بسیار مهم است. پوست گردن نازک است و به همان اندازه‌ی پوست صورت به مراقبت نیاز دارد.

پوست و زیبایی

۴- به پوستتان یخ بمالید

متخصصان پوست توصیه می‌کنند برای جلوگیری از کدر شدن پوست صورت، یک قالب یخ را به مدت چند ثانیه روی آن بکشید. این ترفند ساده باعث افزایش گردش خون می‌شود و پوست شروع به درخشیدن می‌کند.

۵- از محصولات آرایشی بهداشتی خود درست نگهداری کنید

محصولات آرایشی را هرگز در حمام نگه ندارید، چرا که گرما و رطوبت باعث می‌شود زودتر فاسد شوند. کرم‌های صورت و دیگر محصولات آرایشی بهداشتی‌ای که زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را در یخچال نگه دارید.

۶- هر چیزی که با پوستتان تماس دارد را تمیز نگه دارید

هرگز نباید با دست‌های کثیف به صورت تان دست بزنید. اگر پوست خشک یا معمولی دارید، دست کم یک بار در هفته روبالشی خود را عوض کنید؛ اگر پوست تان چرب است، این کار را هر ۳ روز یک بار انجام دهید. صفحه‌ی تلفن همراه تان را هم هر از گاهی تمیز کنید.

پوست و زیبایی

۷- از اسکراب و اسفنج‌های پاکسازی صورت استفاده نکنید، بخصوص اگر مستعد جوش هستید

متخصصان مراقبت از پوست توصیه می‌کنند اگر جوش داشتید اصلاً از محصولات پوستی سایشی مانند اسکراب و اسفنج‌ها و برس‌های پاکسازی استفاده نکنید، چرا این کار تنها باعث تشدید التهاب پوست می‌شود. هر نوعی از پوست به پاکسازی ملایم بدون صابون نیاز دارد و برای کاهش قرمزی و التهاب پوست می‌توانید ترکیب خمیری آسپیرین و آب را به نقاط مورد نظر بمالید.

پوست و زیبایی

۸- ماساژ صورت به از بین رفتن سیاهی زیر چشم‌ها کمک می‌کند

پزشکان ماساژ تخلیه‌ی لنفاوی را برای از میان بردن سیاهی زیر چشم‌ها توصیه می‌کنند. این ماساژ باعث تحریک جریان لنفاوی می‌شود، پوست را صاف می‌کند و پف زیر چشم را از میان می‌برد. به علاوه، می‌توانید این کار را در خانه هم انجام دهید و یادگیری آن دشوار نیست.

پوست و زیبایی

۹- از دستانتان مراقبت کنید

دست‌ها به همان اندازه‌ی گردن نیاز به مراقبت دارند، چون پوست آن‌ها نازک و حساس است. سعی کنید کار‌های خانه را با دستکش انجام دهید و به طور مرتب با کرم پوست تان را مرطوب کنید. می‌توانید مانند صورت، برای دست‌ها هم از کرم‌های ضد پیری استفاده کنید. کرم ضد آفتاب را هم فراموش نکنید.

پوست و زیبایی

۱۰- پوستتان را کامل تمیز کنید

هرگز با آرایش نخوابید. اگر این کار را کنید، منافذ پوست مسدود و پوست ملتهب می‌شود. با آنکه امری ساده و بدیهی به نظر می‌رسد، اما هنوز بسیاری به آن عمل نمی‌کنند

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها