خبرهای داغ
کدخبر: ۲۰۵۸۴
تاریخ خبر:

کیمچی بخورید تا لاغر شوید!

مطالعه اخیر انجام شده توسط تیمی از محققان دانشگاه چانگ اینگ در سئول، پایتخت کره جنوبی، نشان داد که خوردن ۳ وعده از یک غذای سنتی شناخته شده در این کشور می تواند به کاهش وزن، مبارزه با چربی شکم و پیشگیری از دیابت نوع ۲ کمک کند

کیمچی بخورید تا لاغر شوید!

خبرفوری: «نیویورک پست» توضیح داد که غذایی که در این تحقیق در مورد آن صحبت شده «کیمچی» است که از کلم ترشی، ترشی تربچه یا پیاز ترشی به همراه سیر، فلفل قرمز و نمک تشکیل شده است.

کیمچی که اولین غذای محبوب کره جنوبی محسوب می شود، در مکانی گرم نگهداری می شود و به عنوان یک نوع پیش غذا یا حتی به عنوان غذای اصلی با برنج مصرف می شود.

کیمچی

تیم تحقیقاتی داده‌های ۱۱۵۷۲۶ فرد ۴۰ تا ۶۹ ساله در کره جنوبی را مورد بررسی قرار دادند تا میزان مصرف روزانه آنها را از این غذا مشخص کنند.

بر اساس نتایج، مردانی که بین یک تا سه وعده کیمچی در روز می‌خوردند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک وعده در روز می‌خوردند، ۱۱ تا ۱۲ درصد کمتر در معرض ابتلا به چاقی بودند.

بسیاری از افراد مبتلا به چاقی به داروهای کاهش وزن جدید متوسل شده اند که در ابتدا برای درمان دیابت نوع 2 ساخته شده بودند

در همین زمینه، مردانی که مقادیر بیشتری «کیمچی کلم» مصرف می‌کردند، 10 درصد کمتر در معرض خطر چاقی و تشکیل چربی اضافی در اطراف معده و شکم بودند.

در مورد زنان، خطر چاقی و تشکیل چربی هنگام خوردن این نوع کیمچی 8 درصد کمتر بود.

کیمچی

برای مردان و زنانی که کیمچی تربچه مصرف می کردند، خطر ایجاد چربی در ناحیه میانی و شکم آنها حدود 9 درصد کاهش یافت.

با این حال، محققان مصرف کیمچی را به دلیل داشتن درصد نمک زیاد در ترکیبات آن به منظور حصول فواید مطلوب و جلوگیری از سایر مضرات سلامتی توصیه کردند

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها