خبرهای داغ
کدخبر: ۲۰۵۸۵
تاریخ خبر:

آموزش پخت پلوی سه رنگ با تن ماهی به روش سنتی

پلوی سه رنگ با تن ماهی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با روش های متنوعی درست می شود

آموزش پخت پلوی سه رنگ با تن ماهی به روش سنتی
چی‌شی: پلوی سه رنگ با تن ماهی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با روش های متنوعی درست می شود
طرز تهیه پلوی سه رنگ با تن ماهی
مرحله اول
برای تهیه پلو سه رنگ با تن ماهی خوشمزه در ابتدای کار کنسرو تن ماهی را به مدت ۲۰ دقیقه درون آب می جوشانیم. در ادامه پیاز را به صورت خلالی نازک خرد کرده و به همراه مقداری روغن مایع درون یک تابه می ریزیم.
مرحله دوم
حالا پیاز را کمی تفت می دهیم تا سیک و شیشه ای شود، سپس سیر رنده شده را به همراه مقداری فلفل سیاه، پاپریکا و زردچوبه به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا پیاز کاملا کاراملی و نرم شود.
مواد لازم برای ۲ نفر
برنج ۲ پیمانه
کنسرو تن ماهی ۱ قوطی
پیاز ۱ عدد
شوید به مقدار کافی
سیر پلویی به مقدار کافی
زعفران دم کرده به مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و پاپریکا به مقدار کافی
زردچوبه و پودر تخم گشنیز به مقدار کافی
مرحله سوم
در ادامه تن ماهی را از صافی رد می کنیم تا روغن و آب اضافی تن ماهی گرفته شود، سپس تن ماهی را به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم. حالا یک قابلمه را تا نیمه پر از آب کرده و روی حرارت زیاد قرار می دهیم.
مرحله چهارم
زمانی ک آب جوش آمد، برنج را شسته و به همراه مقداری نمک درون قابلمه ریخته و اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود. پس از گذشت این زمان یک دانه برنج را بین دو انگشت له می کنیم.
مرحله پنجم
زمانی ک اطراف دانه برنج نرم و مغز آن کمی گیر داشت، برنج را آبکشی کرده و به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یکی از قسمت ها مقداری زعفران دم کرده اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم.
مرحله ششم
حالا به قسمت دیگر برنج شوید و سیر پلویی را اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم، سپس اجازه می دهیم قسمت باقی مانده برنج ساده بماند. در ادامه مقداری روغن مایع درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.
مرحله هفتم
در ادامه تمام برنج زعفرانی را درون قابلمه ریخته و با گوشت کوب فشرده می کنیم، سپس نصف مقدار شوید پلو را روی برنج زعفرانی ریخته و کاملا صاف و یکدست می کنیم. حالا مخلوط تن ماهی را روی برنج می ریزیم.
مرحله هشتم
توجه داشته باشید مواد میانی ۱ سانتی متر از لبه های قابلمه فاصله داشته باشد. حالا مابقی شوید پلو را روی مواد میانی ریخته و به خوبی فشرده می کنیم، سپس تمام برنج ساده را درون قابلمه ریخته و مجددا روی آنرا صاف می کنیم.
مرحله نهم
در ادامه روی شعله ملایم شعله پخش کن گذاشته و قابلمه را روی آن قرار می دهیم، سپس درب قابلمه را با دم کنی پوشانده و اجازه می دهیم پلو ۳ رنگ به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت بماند تا دم بکشد. نوش جان.
copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پنجره هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پنجره هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    وب گردی

      دیگر رسانه ها