خبرهای داغ
کدخبر: ۴۲۵۴
تاریخ خبر:

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات الهام علی‌اف:

ایران آماده است تا نتایج تحقیقات را در اختیار طرف آذربایجانی قرار دهد

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهار الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان گفت ایران آماده است نتیجه تحقیقات درباره حمله به سفارت آذربایجان در تهران را در اختیار باکو قرار دهد.

ایران آماده است تا نتایج تحقیقات را در اختیار طرف آذربایجانی قرار دهد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور آذربایجان در خصوص حادثه حمله به سفارت آن کشور در تهران گفت: بهتر است از هرگونه پیش داوری، سیاسی‌سازی و تبلیغاتی کردن موضوع اجتناب شود.

ناصر کنعانی در واکنش به اظهارات الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان افزود: طرح رسانه‌ای تفسیرهای غیرحقوقی از این حادثه، اقدامی سازنده در مسیر پیگیری حقوقی و قضایی پرونده نیست.

کنعانی ادامه داد: همانطور که بارها توسط مسؤلان ذیربط جمهوری اسلامی ایران تاکید شد، پرونده در حال طی مراحل قانونی خود است و آنچه اطلاع رسانی شد، براساس اظهارات صریح ضارب است و طبیعتا همه ابعاد این رخداد تلخ در حال بررسی و رسیدگی دقیق و کارشناسانه است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد: همانگونه که در پیام‌های دیپلماتیک و تماس‌های مقامات ارشد سیاسی و قضایی دو کشور بیان شد، جمهوری اسلامی ایران آماده است تا نتایج تحقیقات را در اختیار طرف آذربایجانی قرار دهد و اطمینان داریم در فضای همکاری و اتخاذ رویکرد سازنده، در خصوص همه ابهامات و سؤالاتی که در ذهن مسئولان جمهوری آذربایجان است، پاسخ لازم را دریافت خواهند کرد.

منبع: ايسنا
copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها