خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۷۷۴
تاریخ خبر:

حکم شلاق و حبس برای حرمت‌شکنان تاسوعای حسینی بر سر مزار مهرشاد شهیدی

روابط عمومی دادگستری کل استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد، حکم حرمت‌شکنان تاسوعا حسینی(ع) در بهشت زهرا اراک صادر شد.

حکم شلاق و حبس برای حرمت‌شکنان تاسوعای حسینی بر سر مزار مهرشاد شهیدی

به گزارش رکنا، در اطلاعیه روابط عمومی دادگستری کل استان مرکزی آمده است: این رای اولیه مربوط به ۸ متهم مرد و یک متهم زن به جرم اخلال در نظم و آسایش عمومی و توهین به ائمه و مقدسات اسلام صادر شده است.

در ادامه اطلاعیه آمده است: دادگاه بر اساس گزارش موثق و مستند ضابطین و تحقیقات فنی و قضایی و محتوای مطالب و تصاویر موجود بعضی از متهمین در فضای مجازی، مشاهده فیلم دوربین‌های مدار بسته که نشان می‌دهد در روز تاسوعای حسینی که همه مردم به عزاداری مشغول هستند متاسفانه متهمین بر سر قبری تجمع کرده و با پخش آهنگ خاص هتک حرمت تاسوعای حسینی کرده اند و ارتباط قبلی برخی از متهمین با یکدیگر برای تحریک افراد به حضور در مراسم و برنامه‌ریزی قبلی و سابقه حضور برخی از متهمین در اغتشاشات سابق نیز محرز و مسلم شده است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: مقام قضایی پرونده با استناد به قانون مجازات اسلامی و نیز قانون آیین دادرسی کیفری، متهمین را با توجه به انگیزه و شیوه ارتکاب جرم و اهمیت موضوع و جریحه‌دار شدن قلوب مردم مسلمان و متدین کشور با نشر فیلم در فضای مجازی و با عنایت به اتهام آنها دائر بر اخلال در نظم عمومی و اهانت به مقدسات به تحمل ۲ فقره حبس تعزیری ، شلاق تعزیری ، اقامت اجباری در نقاط معین و محرومیت از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی محکوم کرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همچنین محکومیت‌های فوق پیرامون اتهامات متهمان مرد است و تنها متهمه زن بر اساس نظر محکمه با حکم برائت از اتهامات انتسابی مواجه شده است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: دیگر اتهامات برخی متهمین پرونده (نگهداری مواد مخدر )در دادگاه انقلاب اسلامی اراک رسیدگی و رای محکومیت صادر شده است.

در این اطلاعیه تصریح شده است: این حکم بدوی و قابل اعتراض است و رسیدگی به این پرونده به صورت عادلانه و با برخورداری از حق تعیین وکیل توسط متهمان و به دور از حواشی و با توجه به دلایل و مستندات انجام شده است و بی شک دادگستری استان مرکزی دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی را رویکرداصلی خود می‌داند.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها