خبرهای داغ
کدخبر: ۴۵۶۷
تاریخ خبر:

معاون وزیر علوم: برخی از دانشجویان بازداشتی پس از عفو رهبری آزاد شدند

معاون وزیر علوم گفت که وزارت علوم در تلاش است مساله عفو رهبری شامل همه دانشجویان شود.

معاون وزیر علوم: برخی از دانشجویان بازداشتی پس از عفو رهبری آزاد شدند

هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم در جمع خبرنگاران درباره اقدامات این وزارتخانه برای پیگیری وضعیت دانشجویان متخلف در وقایع اخیر دانشگاه‌ها و موضوع  عفو رهبری اظهار کرد: تمام تلاش من و همکارانم این است که بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا عفو رهبر معظم انقلاب شامل حال همه این دانشجویان شود.

وی با ابراز اینکه «هنوز تعداد دقیقی از وضعیت دانشجویانی که شامل این مسئله می‌شوند، نداریم»، گفت: طبق پیشنهادات ارائه‌شده قرار است دانشجویان درگیر در این وقایع، مشمول بخشودگی، تعلیق و تخفیف شوند و شاید تنها بخش کوچکی از آنها در وضعیت قبلی‌شان باقی بمانند اما تلاش ما این است که بتوانیم از حداکثر  بخشودگی در وضعیت دانشجویان استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: سعی کردیم وضعیت دانشجویان را دسته‌بندی کنیم و متناسب با شرایط آنها از مسئله بخشودگی تعلیق و یا تخفیف استفاده کنیم ولی هنوز داده روشنی نداریم و مشخص نیست چه‌تعدادی از این افراد در این دایره قرار می‌گیرند.

داداش‌پور در پاسخ به اینکه آیا قرار است کمیته جدیدی برای بررسی وضعیت دانشجویان تشکیل شود، گفت: کمیته جدیدی تشکیل نمی‌شود و کمیته‌های انضباطی دانشگاه‌ها نقش خود را ایفا می‌کنند.

وی افزود: دانشگاه آزاد نیز در چارچوب کمیته‌های انضباطی خود این مسئله را دنبال کرده و می‌کند.

معاون وزیر علوم با تأکید بر اینکه «تمام تلاش وزارت این است که مسئله عفو رهبری شامل حال همه دانشجویان شود و این مسئله را دنبال می‌کنیم»، گفت: در تلاشیم دستورالعمل مشخصی ایجاد کنیم.

داداش‌پور در پاسخ به اینکه آیا این مسئله شامل حال دانشجویانی می‌شود که بیرون از دانشگاه دست به اقدامات تخریبی و رفتارهای نابهنجار زدند، نیز گفت: این وضعیت شامل حال دانشجویانی می‌شود که کمیته انضباطی دانشگاه‌ها برای آنها حکم صادر کرده است البته درمقوله دانشجویان بازداشتی افرادی را داشتیم که پس از عفو رهبری با نظر قوه قضائیه آزاد شدند.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها