خبرهای داغ
کدخبر: ۵۱۶۰
تاریخ خبر:

هشدار جدی وزارت اطلاعات درباره چهارشنبه‌سوری

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از شناسایی و بازداشت چند تیم خرابکاری در چهارشنبه آخر سال خبر داده و نسبت به خرابکاری در چهارشنبه‌سوری هشدار داد.

هشدار جدی وزارت اطلاعات درباره چهارشنبه‌سوری

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره شناسایی و دستگیری عوامل خرابکاری در چهارشنبه آخر سال به شرح زیر است:

به استحضار ملت شریف ایران میرساند؛ به دنبال دریافت اطلاعات معتبر در خصوص وجود توطئه های چندگانه ای برای انجام اقدامات تروریستی و خرابکارانه در شبهای منتهی به چهارشنبه‌ی آخر سال، سربازان گمنام امام زمان (عج) در روزهای گذشته با بکارگیری انواع شیوه‌های ردیابی اطلاعاتی، امنیتی و فنی، موفق به شناسایی و بازداشت چندین تیم تروریستی و کشف انواع مواد و ابزارهای انفجاری، نارنجک‌های دستی و خمپاره‌های دست ساز شدند. از جمله تیم‌های بازداشت شده و مواد انفجاری مکشوفه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱- شناسایی و بازداشت تیم ۲۱ نفره از عناصر وابسته به گروهک تروریستی منافقین در تهران شامل تعدادی از عوامل سابقه دار گروهک، زندانیان آزاد شده ی منافقین و عوامل عملیاتی آماده انجام اقدامات تروریستی. متهمین بازداشت شده اقدامات خرابکارانه‌ای همچون آتش زدن اموال عمومی، به ویژه اتوبوسها در چهارراه های شلوغ و تخریب اموال خصوصی و پرتاب خمپاره های دست ساز را در برنامه داشتند.

۲- شناسایی و بازداشت یک هسته ی وابسته به گروهک های تروریستی منافقین و شبکه ی همکار آن در مشهد مقدس و کشف تعداد ۳۰۰ نارنجک دست ساز (سه راهی انفجاری) که برای استفاده در شب چهارشنبه ی آخر سال فراهم شده بودند. ضمناً همه عناصر دستگیر شده دارای سابقه ی حضور مؤثر در اغتشاشات خیابانی پاییز گذشته هستند و علاوه بر تولید نارنجک های دستی پیش گفته، تعداد فراوانی کوکتل مولوتف تولید و انبار نموده و برنامه هایی برای ایجاد راهبندان های مصنوعی، حمله به مراکز خاص و انجام خرابکاری طراحی کرده بودند.

۳- کشف تعداد ۱۶۲ نارنجک دست ساز، بیسیم و مقادیر فراوانی مواد اولیه ی تولید نارنجک در یکی از شهرهای غرب کشور و دستگیری عوامل اصلی تهیه ی مواد پیش ساز بمب در آن شهرستان و مرتبطین آنها در تهران.

۴- شناسایی کارگاه دیگری در یکی از شهرهای غرب کشور که علاوه بر تهیه، انبار نمودن و فروش غیرقانونی مواد منفجره، به تولید انبوه برخی مواد انفجاری می پرداخت. در این کارگاه انواع مواد پیش ساز و خط تولید کامل بمبهای دستی مستقر بود که عناصر اصلی بازداشت، مواد پیش ساز بمب ضبط و کارگاه توقیف شد.

۵- کشف دو کارگاه تولید بمب های دستیِ دارای ترکش در یکی از استان های شمالغرب کشور و بازداشت عامل اصلی و تعدادی از همکاران وی. علاوه بر آن مقادیر فراوانی مواد شیمیایی پیش ساز بمب، مواد محترقه و بمب های بزرگ آماده انفجار و تجهیزات کارگاهی مرتبط نیز کشف و توقیف شد. اگرچه عوامل اصلی این پرونده از عناصر بومی استان فوق الاشاره هستند اما با متهمین متعددی در استان های غربی، شرقی و پایتخت کشور در ارتباط بودند که کلیه ی مرتبطین آنها شناسایی شده، تعدادی بازداشت و تعداد دیگری فعلاً تحت نظر قرار گرفته اند.

۶- گروهک تروریستی منحله ی دمکرات اقدام به اعزام تیمی با هدفِ خرابکاری در شب چهارشنبه ی آخر سال نموده بود که بلافاصله مورد رصد سربازان گمنام قرار گرفت و اعضای آن پیش از هر اقدامی بازداشت شدند. همچنین ۱۰ محموله ی نظامی شامل سلاح های کمری، نارنجک، مقادیر زیادی فشنگ و خشاب و اقلامی برای انجام جنگ روانی در شب چهارشنبه ی آخر سال کشف و ضبط گردید.

در پایان متذکر می گردد که گرچه با کشف کارگاه ها، مواد و تجهیزات انفجاری و دستگیری عناصر تروریستی فوق الاشاره، ضربات سهمگینی بر تشکیلات، نفرات و برنامه های تروریستها وارد آمد، با این حال ضرورتِ رعایت حداکثری ملاحظات امنیتی در شب های پیشرو همچنان مورد تأکید میباشد. تروریست ها در ادامه ی جنگ ترکیبی و اغتشاشات پاییز گذشته و ناکامی سناریوی مرکزی خویش، اکنون شدیداً به دنبال آسیب رسانی به مردم و انتساب اقدامات جنایتکارانه ی خود به حافظان نظم و امنیت کشور هستند. لذا جان برکفان بینام و نشان ملت بزرگ ایران اعلام می نمایند که همچون همیشه با تمام توان خود به ایفای وظایف خویش می پردازند و در رویارویی با تروریسم صهیونیستی، قاطع و کوبنده عمل خواهند کرد. همچنین از مردم فهیم و بابصیرت نیز تقاضا دارند ضمن هوشیاری کامل در شب های منتهی به چهارشنبه آخر سال و مراقبت از فرزندان خود، در عین حال موارد مشکوک را به ستاد خبری وزارت به شماره ۱۱۳ گزارش نمایند.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها