خبرهای داغ
کدخبر: ۵۲۶۷
تاریخ خبر:

سپیده قلیان کیست و دلیل بازداشت مجدد او چیست؟

سپیده قلیان، روز گذشته پس از عفو، از زندان اوین آزاد شد و براساس برخی گزارش‌ها، در جاده قم به اراک و در راه رفتن به خوزستان بار دیگر بازداشت شده است.

سپیده قلیان کیست و دلیل بازداشت مجدد او چیست؟

سپیده قلیان، متولد یک مهر ۱۳۷۰، در جریان اعتراضات کارگری کارگران نیشکر هفت تپه در آبان ماه سال ۱۳۹۷ بازداشت و پس از یک ماه با قرار وثیقه آزاد شد. سپیده قلیان یک بار هم در سال ۱۳۹۵ زمانی که دانشجوی سال چهارم دامپزشکی بود، مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

سپیده قلیان پس از آزادی در آذر ۱۳۹۷ با قرار وثیقه، بار دیگر در ۳۰ دی ۱۳۹۷ بازداشت شد و در نهایت به‌دلیل اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی، عضویت در گروه غیرقانونی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر اکاذیب و اختلال به نظم عمومی، مجموعا به ۱۹ سال و نیم زندان محکوم شد. قلیان در آبان ۱۳۹۸ با قرار وثیقه آزاد شد و در نهایت دادگاه تجدیدنظر او را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

سپیده قلیان در ابتدای تیرماه ۱۳۹۹ جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد و روز گذشته پس از آنکه با عفو معیاری آزاد شده بود، در مقابل زندان اقدام به سردادن شعارهای ساختارشکنانه داد. براساس برخی گزارش‌ها، سپیده قلیان ساعاتی پس از آزادی از زندان و در جاده قم به اراک و در حالی که عازم دزفول بود، مجددا بازداشت شده است.

copied
ارسال نظر
 
 • محمد صادق

  چرا همچین آدمی باید آزاد باشه دوباره جلو زندان شعار بده معلوم اصلا نظارت درستی عفو های سراسری وجود نداره

 • حسن

  دمش گرم.چه جرعتی

  • ناشناس

   این جرئت نیست

 • ناشناس

  واقعا سلبریتی ها هوا برشون داشته فکر می کنند کسی هستند وهرحرف چرندوحرکت وظاهر نا جوری از خود نشون می دن اینا باپول این مم لکت حار شدن ودم تکون میدن برای مخالفین و خودشون را خوار و ذلیل وشرمنده حافظین وشه دای ایران کردند

 • ناشناس

  این جرات نیست بی حیایی وگستاخی عده ای از همه بی خبر وجیره خوار اجانب را میرساند به خاطر دلار بیشتر همه چی حتی خودشون و و طن را می فروشند وبی غیرتی عده ای مردنما که به خاطر یله بودن خودشون وبه کام رسیدن زنانشون را رها کرده تاهرغلطی بکنن مرگ ب ر بی غیرت وبی حیا ووطن فروش

 • علی اکبرمحمدی

  متاسفانه احکام وشرایط زندانهای سیاسی بازدارنده نیست حتمااین خانوم توزندان احساس راحتی میکنه که دوست نداره برخونش

وب گردی

  دیگر رسانه ها