خبرهای داغ
کدخبر: ۱۷۶۵۷
تاریخ خبر:

انتقاد روزنامه اصولگرا به حضور حجاب‌بان‌ها در مترو: پیام این کار این است که ایده‌ای ندارید

حضور حجاب‌بان در برخی ایستگاه‌های مترو تهران واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت و باعث انتقاد روزنامه وابسته به دانشگاه آزاد شد.

انتقاد روزنامه اصولگرا به حضور حجاب‌بان‌ها در مترو: پیام این کار این است که ایده‌ای ندارید

در روزهای گذشته انتشار تصاویر و اخبار مربوط به حضور حجاب‌بان‌ها در برخی نقاط مانند چهارراه ولیعصر و ایستگاه‌های مترو تئاتر شهر و میدان انقلاب واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت.

روزنامه فرهیخنگان متعلق به دانشگاه آزاد در انتقاد به این موضوع نوشت: وزارت کشور به‌عنوان مهم‌ترین دست قوه مجریه در سیاست داخلی باید سیاست‌هایی را پیگیری کند که ضمن تعمیق قدرت ملی، برای یک گروه خاص سیاسی نباشد.

با خروج کشور از وضعیت امنیتی پاییز ۱۴۰۱ باید به بازسازی ارتباط اجتماعی با نهاد قدرت متمرکز شد و به این مساله که تحول در ساختار حکمرانی هم ایده‌ای عقلانی و هم مشارکت همه سلایق نخبگان و بدنه مردمی را می‌خواهد توجه کرد.

کاری مثل حجاب‌بان‌های متروی تئاترشهر اگر برای ارزش شرعی حجاب است چرا فقط در یک نقطه ایران انجام می‌شود؟ کدام پیمایش اجتماعی از اثر مثبت این‌گونه کار‌ها روی بهبود حجاب گفته‌اند؟ کار‌هایی نمادین مثل ماجرای متروی تئاترشهر فقط پیام‌رسانی است که می‌گوید ایده‌ای نداریم! اثر منفی این پیام‌رسان، اما حفظ فضای پاییز ۱۴۰۱ در محیط اجتماعی است. چالشی که شکاف‌های اجتماعی را آماده تبدیل به گسل‌های سیاسی می‌کند. وضعیتی متضاد با نیاز‌های جامعه ایران.

 

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها