خبرهای داغ
کدخبر: ۷۱۴۷
تاریخ خبر:

نامه دادستان کل کشور به وزیر راه در مورد کشف حجاب در هواپیما

دادستان کل کشور در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی نسب به تکالیف قانونی آن وزارت خانه و خطوط هواپیمایی درباره کشف حجاب در هواپیماها تاکید کرد.

نامه دادستان کل کشور به وزیر راه در مورد کشف حجاب در هواپیما

در ادامه اجرای طرح عفاف و حجاب و برخورد با کشف حجاب، حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور نامه‌ای به مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ارسال کرد. در این نامه دادستان کل کشور نسبت به اجرای تکالیف قانونی آن وزارتخانه در برخورد با بدحجابی در هواپیماها تاکید کرد.

روابط عمومی دادستانی کل کشور اعلام کرد: در پی وصول گزارشاتی در خصوص عدم رعایت قانون و کشف حجاب توسط تعدادی از بانوان در داخل هواپیما، دادستان کل کشور در نامه ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی نسبت بر انجام تکالیف قانونی توسط مسئولان مربوطه و الزام به رعایت موازین شرعی و قانونی توسط مسافرین و برخورد با قانون شکنان تاکید کرد.

در بخشی از این نامه آمده آست: ... نظر به اینکه موضوع کشف حجاب در ملاء عام متأسفانه مدتی است در بین تعداد اندکی از بانوان رواج یافته و طبق اطلاعات موثق بدخواهان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی در ترویج آن و هتک حرمت حکم قرآنی حجاب با برنامه ریزی تلاش دارند که به این امر منکر دامن بزنند.

با توجه به تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی کشف حجاب در معابر و انظار عمومی جرم انگاری و برای آن مجازات تعیین گردیده است. بنا بر گزارش‌های واصله بعضی از بانوان در داخل هواپیما خصوصاً پروازهای داخلی اقدام به کشف حجاب می کنند.

بنابر تکلیف قانونی مندرج در ماده ۳۲ قانون هواپیمایی کشور فرمانده هواپیما (خلبان) به عنوان ضابط دادگستری تعریف و دارای وظایف و اختیاراتی است که موظف به تعقیب، توقیف و تحقیقات مقدماتی می باشد.

علیهذا مؤکداً به مسئولین مربوط شرکتهای هواپیمایی خصوصاً به خلبانان محترم ابلاغ شود با مشاهده مرتکبین ابتدا تذکر جدی به چنین افرادی داده شود در صورت عدم توجه نسبت به وظایف قانونی خود اقدام لازم معمول دارند- بدیهی است دادستانی کل کشور آمادگی آموزش لازم را برای آنان اعلام می دارد.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها