خبرهای داغ
کدخبر: ۷۸۵۶
تاریخ خبر:

رئیس سازمان انرژی اتمی مطرح کرد:

آژانس مسئول مذاکرات برجام نیست/ روابط تهران و آژانس برقرار است

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد که روابط میان تهران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار است.

آژانس مسئول مذاکرات برجام نیست/ روابط تهران و آژانس برقرار است

 محمد اسلامی اظهار کرد: گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده و نسبت به بازگشت برجام اظهار امیدواری کرده است. نکته مهم این است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

اسلامی: آژانس اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره با اظهارات رافائل گروسی مبنی بر اینکه رسیدن به تعیین تکلیف در برجام بعید به نظر می‌رسد، با تاکید بر اینکه آژانس مسئول مذاکرات نیست، گفت: مسئولیت موضوع مذاکرات بر عهده گروه ۵+۱ است. روابط ایران و آژانس بر اساس پادمان و ان‌پی‌تی برقرار است و نظارت‌ها نیز ادامه دارد.

وی افزود: هیچ خدشه‌ای به این مسائل وارد نشده و خللی به وجود نیامده است، بنابراین همکاری‌ها تداوم دارد. در بحث برجام، آژانس انرژی اتمی طرف مذاکره نیست.

اسلامی اظهار کرد: گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده و نسبت به بازگشت برجام اظهار امیدواری کرده است. نکته مهم این است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

وی ادعای بلومبرگ مبنی بر کاهش میزان نظارت‌ها را رد کرد و افزود: خیر؛ چنین چیزی نیست روابط میان تهران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار است.

 

منبع: مهر
copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها