خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۵۷۶
تاریخ خبر:

اظهاراتِ جدیدِ آنجلینا جولی درباره بمباران غزه

آنجلینا جولی در اینستاگرام خود نوشت: آنچه در اسرائیل اتفاق افتاده، نمی‌تواند بمباران افراد غیرنظامی در غزه را توجیه کند، افرادی که جایی برای رفتن، دسترسی به غذا یا آب ندارند و حتی حق اولیه انسان برای عبور از مرز برای پناه‌جویی را نیز ندارند.

اظهاراتِ جدیدِ آنجلینا جولی درباره بمباران غزه

«آنجلینا جولی» بازیگر برنده اسکار به جنگ اخیر در خاورمیانه پرداخت و گفت بمباران مردم بی دفاع غزه که بدون آب و غذا مانده اند، توجیهی ندارد.

این بازیگر برنده اسکار در اینستاگرام خود نوشت: «من هم مانند میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، هفته‌های گذشته را به خاطر مرگ بسیاری از غیرنظامیان بی‌گناه، بیمار و عصبانی در اندوه گذراندم و در این فکر بودم که چگونه می‌توانم بهترین کمک را انجام دهم. من نیز برای بازگشت فوری و ایمن هر گروگان و برای خانواده‌هایی که درد غیرقابل تصوراز دست دادن یکی از عزیزان را تحمل می‌کنند، دعا می‌کنم. مهمتر از همه، کودکان کشته شدند و بسیاری از کودکان اکنون یتیم شده اند»

وی ادامه داد: «آنچه در اسرائیل اتفاق افتاده، نمی‌تواند بمباران افراد غیرنظامی در غزه را توجیه کند، افرادی که جایی برای رفتن، دسترسی به غذا یا آب ندارند و حتی حق اولیه انسان برای عبور از مرز برای پناه‌جویی را نیز ندارند».

جولی به مدت ۲۰ سال با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد کار می‌کرد و در حمایت از آوارگان اجباری در سراسر جهان فعالیت می‌کرد. او ابتدا در سال ۲۰۰۱ به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد و سپس در سال ۲۰۱۲ به عنوان فرستاده ویژه منصوب شد. سال گذشته، او از سمت خود در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل استعفا داد و در آن زمان گفت که می‌خواهد به مجموعه گسترده‌تری از مسائل بشردوستانه و حقوق بشر بپردازد.

در بیانیه جولی آمده است: «تمرکز من بر افرادی است که به دلیل خشونت در هر شرایطی آواره شده اند. غزه بیش از دو میلیون نفر جمعیت دارد (نیمی از آن‌ها کودک) که نزدیک به دو دهه است که در محاصره شدید زندگی می‌کنند، علاوه بر دهه‌ها سال آوارگی و بی تابعیتی.

وی افزود: «کامیون‌های کمکی که وارد می‌شوند تنها کسری از آن چیزی است که مورد نیاز است و بمباران‌ها هر روز نیاز‌های بشردوستانه جدید را ایجاد می‌کنند. محرومیت از کمک، سوخت و آب به طور دسته جمعی مردم را مجازات می‌کند. بشریت خواستار آتش بس فوری است.»

جولی «در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرد که به کمک‌های مالی خود به تلاش‌های امدادی پزشکی ادامه می‌دهد و حمایت از کار پزشکان بدون مرز را انتخاب کرده است.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 
 • Y

  اگر در خانواده‌ای کودکی خواسته ای دارد ا و را نمی‌کشند بلکه تلاش می‌کنند خواسته ا ش را برآورده و او را راضی کنند ..
  مردم غزه عضوی از سرزمین بزرگ فلسطین هستن د آیا چون حق خود را که همانا حق زندگی شر افتمندانه است میخواهند ، باید کشته شوند ؟؟؟

اخبار اخبار فرهنگ‌و‌هنر سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  وب گردی

   دیگر رسانه ها