خبرهای داغ
کدخبر: ۳۱۷۹۲
تاریخ خبر:

پشت‌پرده نه بزرگ هدیه تهرانی و جمشید هاشم‌پور به ابرسریال صداوسیما

سریال "مختارنامه" به کارگردانی داوود میرباقری یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون ایران است. این سریال که روایتگر داستان قیام مختار ثقفی پس از واقعه عاشورا است، در سال ۱۳۸۹ برای اولین بار از صدا و سیما پخش شد و از آن زمان تاکنون بارها و بارها بازپخش شده است.

پشت‌پرده نه بزرگ هدیه تهرانی و جمشید هاشم‌پور به ابرسریال صداوسیما

سایت خبری پنجره؛ سریال "مختارنامه" به کارگردانی داوود میرباقری یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون ایران است. این سریال که روایتگر داستان قیام مختار ثقفی پس از واقعه عاشورا است، در سال ۱۳۸۹ برای اولین بار از صدا و سیما پخش شد و از آن زمان تاکنون بارها و بارها بازپخش شده است.

انتقادها به تکرار پخش مختارنامه

این تکرارهای زیاد باعث شده تا برخی از مخاطبان از آن گلایه کنند. عده‌ای معتقدند که تلویزیون سریال‌های جذاب دیگری برای پخش دارد و نیازی به پخش دوباره و دوباره "مختارنامه" نیست.

کتاب "پرونده مختارنامه" چه می‌گوید؟

کتاب "پرونده مختارنامه" که به تازگی منتشر شده، به پشت پرده این سریال و اتفاقاتی که در زمان ساخت آن رخ داده می‌پردازد.

بازیگرانی که به "مختارنامه" نیامدند

یکی از بخش‌های جالب این کتاب، به بازیگرانی می‌پردازد که برای بازی در این سریال در نظر گرفته شده بودند، اما به دلایل مختلف از حضور در آن انصراف دادند.

سریال مختارنامه

در این مطلب، به برخی از این بازیگران و دلایل نیامدنشان به "مختارنامه" اشاره می‌کنیم:

جمشید هاشم‌پور: هاشم‌پور اولین گزینه‌ای بود که برای نقش مختار در نظر گرفته شد. میرباقری حتی فیلمنامه را با توجه به شخصیت او نوشته بود. اما هاشم‌پور دستمزد بالایی را برای این نقش درخواست کرد و در نهایت از این پروژه کنار رفت.

هدیه تهرانی: تهرانی برای نقش جاریه، همسر عمر سعد، در نظر گرفته شده بود. او ابتدا این نقش را پذیرفت، اما بعداً به دلیل حضور محمدرضا شریفی‌نیا در سریال از آن انصراف داد.

حمید فرخ‌نژاد: فرخ‌نژاد ابتدا برای نقش عمر سعد در نظر گرفته شده بود، اما بعداً پیشنهاد کرد که نقش مختار را بازی کند. میرباقری با این پیشنهاد موافقت کرد، اما به دلیل مشکلات برنامه‌ریزی، فرخ‌نژاد نتوانست در این سریال حضور داشته باشد.

علیرضا شجاع‌نوری: شجاع‌نوری به دلیل مشغله‌های کاری زیاد نتوانست در این سریال حضور داشته باشد.

فرامرز قریبیان: قریبیان به دلیل سن بالا و عدم توانایی در اسب‌سواری از این پروژه کنار گذاشته شد.

عزت‌الله انتظامی: انتظامی قرار بود نقش شوهرخواهر مختار را بازی کند، اما به دلیل سن بالا نتوانست در این سریال حضور داشته باشد.

سیاوش طهمورث: طهمورث به دلیل اینکه نقشی مشابه را در سریال "معصومیت ازدست‌رفته" بازی کرده بود، از حضور در "مختارنامه" انصراف داد.

رضا بابک: بابک به دلیل بیماری قلبی از این پروژه کنار رفت.

فرج‌الله سلحشور: سلحشور به دلیل مشغله‌های کاری نتوانست در این سریال حضور داشته باشد.

شهاب عسگری: عسگری به دلیل ممنوع‌الکاری از این پروژه کنار رفت.

محمود پاک‌نیت، جمشید گرگین و چنگیز وثوقی: این سه بازیگر ابتدا برای نقش برادران زبیر در نظر گرفته شده بودند، اما در نهایت از این پروژه کنار رفتند.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پنجره هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پنجره هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    وب گردی

      دیگر رسانه ها