خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۳۳۹
تاریخ خبر:

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا استعفا نداد، فیفا او را تعلیق کرد

فیفا لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا رو به دلیل رفتارش در جشن قهرمانی تیم فوتبال زنان در جام جهانی از کلیه فعالیت‌های ملی و بین‌المللی تعلیق کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا استعفا نداد، فیفا او را تعلیق کرد

رفتار لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در قبال جنیفر هرموسو، بازیکن تیم زنان فوتبال اسپانیا واکنش‌های بسیاری را بوجود آورد. پس از این اتفاق، برخی از بازیکنان فوتبال زنان اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند تا زمان برکناری یا استعفا روبیالس حاضر به حضور در زمین مسابقه نیستند، اما روبیالس در واکنش به این اتفاقات حاضر به استعفا نشد تا کمیته انضباطی فیفا در این موضوع دخالت کند و او را به مدت ۹۰ روز از کلیه فعالیت‌های فوتبالی ملی و بین‌المللی تعلیق کند.

در اطلاعیه ای که توسط وب سایت رسمی فیفا منتشر شده، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال با استفاده از اختیاراتی که در ماده ۵۱ قانون انضباطی فیفا (FDC) اعطا شده است، تصمیم گرفت تا لوئیس روبیالس را به طور موقت از کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین المللی اسپانیا تعلیق کند.

در حکم صادره آمده است: این تعلیق که از امروز لازم الاجرا خواهد بود، برای یک دوره اولیه ۹۰ روزه بوده و در انتظار رسیدگی انضباطی علیه لوئیس روبیالس در روز پنجشنبه ۲۴ آگوست است.

همچنین به منظور حفظ حقوق اساسی بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا، خانم جنیفر هرموسو و حسن رسیدگی انضباطی در این نهاد انضباطی، رئیس کمیته انضباطی فیفا دو بخشنامه تکمیلی صادر کرده است که به موجب آن به لوئیس روبیالس دستور می دهد که خود یا اشخاص ثالث از تماس یا تلاش برای تماس با بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا، خانم جنیفر هرموسو یا هرگونه تلاش برای نزدیک شدن به او خودداری کند.

تصمیم اتخاذ شده توسط رئیس کمیته انضباطی فیفا امروز به لوئیس روبیالس، فدراسیون فوتبال اسپانیا و یوفا ابلاغ شده است تا رعایت شود. کمیته انضباطی فیفا تا زمانی که تصمیم نهایی گرفته نشود، اطلاعات بیشتری در مورد این روند انضباطی ارائه نخواهد کرد.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: فیفا تعهد مطلق خود را برای احترام به همه افراد تکرار می کند و بنابراین با نهایت قدرت هر گونه رفتار خلاف شرع را محکوم می کند.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها