خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۶۴۹
تاریخ خبر:

حقایقی شوکه‌کننده از ماجرای شکایت بازیکن خارجی استقلال!

در پرونده عزیزبک آمانوف از باشگاه استقلال که با محکومیت آبی‌پوشان همراه شد رد پای تخلف آشکار دو کارمند دیده می‌شود.

حقایقی شوکه‌کننده از ماجرای شکایت بازیکن خارجی استقلال!

به گزارش رکنا، عزیزبک آمانوف، هافبک ازبکستانی سابق تیم فوتبال استقلال از این تیم به فیفا شکایت کرد. فیفا رأی این پرونده را دو روز پیش اعلام و به باشگاه استقلال ابلاغ کرد.

در این رأی، باشگاه استقلال به پرداخت ۵۱۲ هزار دلار بابت قرارداد آمانوف محکوم شده است.

آمانوف ۱۱۲ هزار دلار برای فصلی که در استقلال بازی می‌کرد به همراه ۴۰۰ هزار دلار از قرارداد امسالش را طلب کرده است.

اما ماجرای اصلی چیست؟ چه اتفاقی رخ داد که باعث شد تا بازیکن ازبکستانی راحت و بدون دردسر قراردادش را با باشگاه استقلال فسخ و به فیفا شکایت کند! برای پاسخ به این معمای بزرگی باید به یک سال پیش برگردیم، به روزهایی که مصطفی آجورلو هنوز از سوی هیات مدیره برکنار نشده بود و مدیریت باشگاه استقلال را بر عهده داشت.

عزیزبک آمانوف در تابستان سال ۱۴۰۱ از ایمیلی که به مدیر برنامه ایرانی‌اش (ش، ن) اختصاص داشت اخطاری را برای باشگاه فرستاد، او در این اخطار فرصت داده بود در صورتی که ظرف ۱۰ روز باشگاه استقلال مطالباتش را پرداخت نکند قراردادش را را به صورت یکطرفه فسخ و به فدراسیون بین‌اللملی فوتبال (فیفا) شکایت می‌کند.

چند روز بعد آمانوف بخشی از طلبش را به صورت نقدی دریافت می‌کند اما بر خلاف عرف حقوقی پرونده شکایت از او بسته نشده و رسیدی از آمانوف دریافت نمی‌شود تا اخطار قبل از فسخ او لفو شود! او به تمرینات استقلال بر می‌گردد اما پرونده شکایت او از باشگاه استقلال باز می‌ماند تا هر وقت که خواست آن را دوباره به جریان بندازد!

چند هفته بعد مصطفی آجورلو از سوی هیات مدیره استقلال برکنار می‌شود، آمانوف که از نظر فنی مورد تایید ریکاردو ساپینتو قرار نداشت به باشگاه استقلال مراجعه و خواهان دریافت رضایت‌نامه‌اش می‌شود. او با فتح‌آلله‌زاده جلسه‌ای را برگزار می‌کند و طرفین به صورت شفاهی به توافق دست پیدا می‌کنند با دریافت مبلغی ناچیز از استقلال جدا شود اما چند روز بعد به باشگاه مراجعه کرده و اعلام می‌کند تصمیمش برای جدا شدن منتفی شده است و قصد دارد چند روزی به ازبکستان برود و دوباره در تمرینات حاضر شود، او با گرفتن پاسپورتش به صورت مخفیانه تهران رتا به مقصد تاشکند ترک می‌کند اما نه تنها بر نمی‌گردد بلکه قراردادش را به صورت یکطرفه فسخ و از استقلال به فیفا شکایت می‌کند.

سند زیر همان مدرکی است که پرده از اتفاق تکان دهنده باشگاه استقلال بر داشت، سندی که نشان می‌دهد یکی از کارمندان باشگاه استقلال در تاریخ 8 سپتامبر با ایملی که نام استقلال در آن وجود دارد بدون هماهنگی با باشگاه استقلال به اخطار آمانوف پاسخ داده و اعلام می‌کند مطالبات آمانوف هفته آینده پرداخت خواهد شد. بعد این ایمیل‌ها پاک می‌شود تا کوچک‌ترین اثری از آن باقی نماند!

باشگاه استقلال چند ماه بعد وقتی از آمانوف شکایت می‌کند با این سند تکان دهنده روبرو می‌شود، سندی که بدون هماهنگی با آنها فرستاده و بعد پاک می‌شود.

باشگاه استقلال که از این اتفاق شوکه شده بود از آمانوف شکایت و صراحتا اعلام می‌شود که اومانوف بدون دادن نوتیس کشورا ترک کرده و با نسف قارشی بدون اجازه باشگاه وارد مذاکره شده است.

پرونده در اختیار تیم حقوقی باشگاه استقلال قرار گرفته و پس از اینکه از قائم مقام و مدیر بین الملل باشگاه استقلال اعلام می‌کنند از سوی آمانوف ایمیلی ادرس باشگاه ارسال نشده لوایح تنظیم می‌‎شود!

چند روز بعد مدارکی از ازبکستان به باشگاه استقلال ارسال می‌شود که باور کردنی نیست، مدارکی که نشان می‌دهد یکی از کارمندان باشگاه استقلال که از سوی آجرلو استخدام شده بود، به جای انکه روال نامه نگاری ها از مسیر ایمیل رسمی و اول باشگاه استقلال طی شود از ایمیل دوم و در اختیار خودش نامه نگاری ها را انجام می‌دهد و حتی تایید می‌کند که بدهی های آمانوف ظرف یک هفته پرداخت می شود. ایمیلی که به منزله ایمیل رسمی تلقی شده و طبق همان اصول بخشی از حقوق وی پرداخت می شود.

در این میان شاید اخطار های بعدی آمانوف به این آدرس ارسال شده باشد ولی وکیل او مدعی شده که باشگاه استقلال اخطارها را دریافت کرده است اما در کمال تعجب نه تنها این کارمندان اخطارها را در اختیار مدیران وقت استقلال نمی‌گذارد بلکه به صورت مشکوکی همه آنها را پاک می‌کند!

وقتی کارمند باشگاه استقلال به دفتر باشگاه احضار شده و با این پرسش روبرو می‌شود که چرا ایمیل‌ها را پاک کردید و آنها را به اطلاع باشگاه نرساندید جوابی می‌دهد که عصباینت فتح‌الله زاده را به همراه و شروع به داد فریاد کرده و می‌گوید از تو شکایت خواهم کرد تا مشخص شود چه افرادی در این خیانت شریک هستند!

مشاور بین‌الملل فتح‌الله‌زاده که در جلسه حضور داشت خطاب به او می‌گوید این ایمیل شخص نیست چرا که تمام مکاتبات باشگاه استقلال از زمان از حضور مدیریت وقت با کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا)، بازیکنان خارجی و با این ایمیل صورت گرفته است، مدیر بالادستی شما چه کسی بود که دستور داد تمام پیام‌هایی را که برای باشگاه استقلال نه شخص شما ارسال شده است را پاک کنید؟ فرد مورد نظر با گفتن اینکه نمی‌توانم و حق ندارم به پرسش‌هایتان پاسخ دهم اتاق را ترک می‌کند!

بعد از این اتفاق باشگاه استقلال از دو نفر به قوه قضاییه شکایت می‌کندکه پرونده هنوز در قوه قضاییه در حال رسیدگی می‌باشد.

به طور حتم پروند آمانوف باید به صورت ویژه نه تنها در قوه قضاییه بلکه از سوی حراست وزارت ورزش و جوانان و نهادهای امنیتی دیگر مورد بررسی ویژه قرار می‌گیرد و باید مشخص شود چرا همان زمانی که بخشی از طلب آمانوف پرداخت پرونده شکایت و اخطار او بسته نشد و باز ماند؟ باید کارمند مورد نظر پاسخ دهد او به چه حقی و با اجازه چه کسی ایمیل‌ها، اسناد باشگاه استقلال و اخطارهای آمانوف را بدون اینکه به اطلاع مدیران باشگاه برساند پاک کرده است؟ به دستور چه کسی این کار را انجام داده‌ و چه کسانی از افزایش مبلغ محکومیت استقلال سود برده‌اند.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها