کدخبر: ۱۳۶۹۰
تاریخ خبر:

جزئیات بدهی ۹۰۰ میلیاردی استقلال؛ وام بانکی، بازیکنان داخلی و خارجی و سایر بدهی‌ها

باشگاه استقلال بدهی‌ای تقریبا ۹۰۰ میلیارد تومانی دارد که این بدهی شامل وام‌های دریافتی استقلال، بدهی به بازیکنان و مربیان ایرانی و خارجی، هزینه‌های جاری باشگاه و ... می‌شود.

جزئیات بدهی ۹۰۰ میلیاردی استقلال؛ وام بانکی، بازیکنان داخلی و خارجی و سایر بدهی‌ها

وضعیت استقلال وضعیت مناسبی نیست. بدهی‌هایی که در دوره‌های بر استقلال تحمیل شده موجب شده است که استقلال نتواند مانند سایر رقبا در فصل نقل و انتقالات فعالیت داشته باشد و حتی باعث حذف این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا شد. بدهی‌هایی که هر بار مدیران منصوب وزارت ورزش در استقلال آن را ایجاد کردند و در نهایت بدون پرداخت آن‌ها از استقلال رفتند.

به گزارش تسنیم باشگاه استقلال در زمان مدیریت مصطفی آجورلو با گذاشتن سپرده پولی از سهام استقلال در بورس، از یکی از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرد. قسط ماهیانه این وام حدود هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و به غیر از سه، چهار قسط، مابقی اقساط این وام پرداخت نشده است. بعدها وام مضاربه ۶ ماهه با مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بابت پرداخت بدهی‌های استراماچونی، باشگاه شباب الاهلی امارات، لئاندرو پادوانی و ... گرفته شد. حجت کریمی در زمان سرپرستی باشگاه استقلال این وام را گرفت و بدهی‌های خارجی را پرداخت کرد تا خطر کسر امتیاز، استقلال را تهدید نکند.

باشگاه استقلال که سند مجموعه ورزشی مرغوبکار را به عنوان ضمانت در رهن بانک گذاشته، چندین بار با اخطار عقب افتادن طلب‌ها از سوی بانک مدنظر روبه‌رو شده است. طبق یک برآورد، مبلغ بدهی استقلال بابت دریافت تسهیلات به همراه سود آن چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان است. این وام‌ها توسط باشگاه پرسپولیس نیز دریافت شده است.

به اینها باید طلب ریکاردو ساپینتو و مطالبات رافائل سیلوا و عزیزبک آمانوف را اضافه کرد. در خوش‌بینانه‌ترین حالت استقلال بتواند حدود ۵۰ میلیارد تومان از مبالغ درخواستی آنها را کم کند اما بدهی‌های دیگری نیز وجود دارد که اسناد آن در باشگاه استقلال نیست.

به گزارش تسنیم، این بدهی‌ها با رُند شدن اعداد تخمین زده شده و ممکن است کم یا زیاد باشد اما با یک برآورد کلی بدهی‌های باشگاه استقلال حدود ۹۰۰ میلیارد تومان است. این در حالی است که هزینه امسال شامل آژانس‌ها، هتل، قرارداد اعضای تیم و ... جدا بوده و باشگاه باید از طریق اسپانسرها آنها را تأمین کند.

ماجرا زمانی تلخ‌تر می‌شود که بدانیم مبلغی بالای ۶۵۰ میلیارد تومان بدون کمک اسپانسرها به باشگاه استقلال داده شده است که این ماجرا، خود جای بررسی دارد.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها