خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۸۹۶
تاریخ خبر:

واکنش تند استقلال به پرسپولیس: ما شبیه هم نیستیم به هزار و یک دلیل که باعث افتخار است

پس از صحبت‌های شب گذشته علی خطیر در یک برنامه تلویزیونی، باشگاه پرسپولیس بیانیه‌ای صادر کرد. بیانیه‌ای که با واکنش استقلال همراه شد.

واکنش تند استقلال به پرسپولیس: ما شبیه هم نیستیم به هزار و یک دلیل که باعث افتخار است

شب گذشته علی خطیر، مدیرعامل استقلال در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرد و نکاتی را بیان کرد که موجب واکنش باشگاه پرسپولیس شد. خطیر در در مورد مجوز حرفه‌ای گفت که مدارک استقلال و پرسپولیس عینا شبیه هم بوده است، اما پرسپولیس مجوز گرفت و استقلال نه. خطیر در بخش دیگری از صحبت‌هایش در مورد اسپانسر گفت که مدیران پرسپولیس به اسپانسری که علاقه‌مند به همکاری با استقلال هم بوده است فشار آورده‌اند که فقط اسپانسر پرسپولیس باشد و از تبعیضی که میان دو باشگاه دولتی متعلق به وزارت ورزش وجود دارد گلایه کرد.

پس از این اظهارات خطیر، باشگاه پرسپولیس ظهر امروز با صدور بیانیه‌ای به این صحبت‌ها واکنش نشان داد و گفت تبعیضی میان دو باشگاه وجود ندارد و علت اختلاف قهرمانی‌ها و عناوینی است که پرسپولیس در سال‌های اخیر کسب کرده است.

پس از صدور این بیانیه، استقلال هم به آن واکنش تندی نشان داد. باشگاه استقلال با صدور بیانیه‌ای در واکنش به بیانیه پرسپولیس نوشت: البته که ما شبیه هم نیستیم به هزار و یک دلیل که برای ما باعث افتخار است. صد البته آن که باید حسرت جام را بخورد، کسان دیگری هستند که شعارهای استادیومی افتخار در آسیا، برای آن‌ها شاید ابدی باشد. آسیا به یاد دارد؛  جام‌هایی که برای استقلال خاطره است، برای پرسپولیس آرزوست!

در بخش دیگری از بیانیه استقلال باز هم به کنایه خطاب به پرسپولیسی‌‌ها آمده است: باور اینکه بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تنها به عشق پیراهن این تیم قرارداد می‌بندند، شاید برای برخی هواداران محترم این تیم قابل قبول باشد ولی ما یادمان نرفته دروازه‌بانشان به عشق پیراهن پرسپولیس، پاشنه در باشگاه استقلال را کنده بود. این هم جالب است که هروقت بحث اعتراض به تبعیض می‌شود، صدای این باشگاه شنیده می‌شود.

متن کامل بیانیه استقلال به شرح زیر است:

 در راستای اطلاعیه امروز باشگاه پرسپولیس (که احتمالا بیانیه نویس این باشگاه، سطری یا کلمه‌ای با این باشگاه قرارداد دارد که این متن طولانی را نوشته است)، ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد.

باشگاه استقلال به این دلیل که با گذشت نزدیک به سه ساعت از انتشار بیانیه غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی باشگاه پرسپولیس، هنوز هیچ واکنشی ارکان قضایی فدراسیون به این باشگاه نشان نداده‌اند، جهت تنویر افکار عمومی اقدام انتشار این جوابیه کرده است.

 باور اینکه بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تنها به عشق پیراهن این تیم قرارداد می‌بندند، شاید برای برخی هواداران محترم این تیم قابل قبول باشد ولی ما یادمان نرفته دروازه‌بانشان به عشق پیراهن پرسپولیس، پاشنه در باشگاه استقلال را کنده بود. این هم جالب است که هروقت بحث اعتراض به تبعیض می‌شود، صدای این باشگاه شنیده می‌شود.

اینکه در بیانیه گفته شده فرق دو باشگاه در قهرمانی سال‌های اخیر است و مسائلی از این دست، هم در نوع خود جالب است. چون علاقمندان به فوتبال، به خوبی به یاد دارند ویترین کدام باشگاه قبلا محل نگهداری بطری آب معدنی و گلدان بود. البته که ما شبیه هم نیستیم به هزار و یک دلیل که برای ما باعث افتخار است. صد البته آن که باید حسرت جام را بخورد، کسان دیگری هستند که شعارهای استادیومی افتخار در آسیا، برای آن‌ها شاید ابدی باشد. آسیا به یاد دارد؛  جام‌هایی که برای استقلال خاطره است، برای پرسپولیس آرزوست!

کپی بودن برخی مدارک دو باشگاه در ماجرای حرفه‌ای سازی، واقعیت است و خود مسئولان مجوز حرفه‌ای سازی پرسپولیس به خوبی از این قضیه خبر دارند. بهتر است این عزیزان به آقای درویش یادآوری کنند استقلال دو سال پیش پاسوز آن‌ها شد.

درباره اشتیاق اسپانسرها هم بهتر است صادق باشیم. دو فصل گذشته و بعد از رایزنی مدیران وقت استقلال، دولت از برخی بنگاه‌ها مثل اپراتورها خواست به دو باشگاه کمک کنند و هیچ تلاشی از سوی آن باشگاه در این خصوص نشد و صرفا آن‌ها منتفع شدند، بدون اینکه تلاشی کنند. خط و نشان کشیدن برای اسپانسری که با دستور دولت جذب شده و فریاد اینکه ما خیلی کارمان درست است و همه خواهان ما هستند، عجیب است.

نکته پایانی هم اینکه شما راست می‌گویید و ما بهانه گیر هستیم. چون ما بودیم که سال گذشته می‌گفتیم تا ما هستیم، خبری از جام نخواهد بود.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها