خبرهای داغ
کدخبر: ۱۴۰۷۷
تاریخ خبر:

قلعه‌نویی: برای زدن من به تیم ملی ضربه نزنید!

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی در مورد دیدار برابر بلغارستان گفت که بردن بلغارستان در زمین خودش کار آسانی نیست.

قلعه‌نویی: برای زدن من به تیم ملی ضربه نزنید!

امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین ملی‌پوشان فوتبال کشورمان در جمع خبرنگاران، تاکید کرد: در خصوص تقابل با بلغارستان باید بگویم، نوع بازی، ساختار دفاعی و نخوردن گل برای ما حائز اهمیت بود. به آنها موقعیت آنچنانی ندادیم اما باید نگرش‌مان را نسبت به موقعیت‌هایی که از دست می‌دهیم، عوض کنیم.

وی ادامه داد: بازیکنان زحمت زیادی کشیدند و باید از آنها تشکر کنم. بلغارستان قدرت نزول کرده فوتبال اروپا به شمار می‌رود اما آنها به دنبال این هستند که با برنامه‌ریزی و جوانگرایی به گذشته‌ خوب خود بازگردند.

قلعه‌نویی در خصوص برخی انتقادات از تیم ملی، گفت: برخی‌ با من مشکل دارند اما تیم ملی را می‌زنند. اولین دیدارهایی که در فیفادی انجام دادیم با تیم‌های ملی فوتبال روسیه و کنیا بود که خیلی‌ها انتقاد کردند اما الان قطر با همین‌ تیم‌ها بازی دارد و کسی هم حرفی نمی‌زند. آنهم در شرایطی که قطری‌ها مشکلات ما را ندارند و بحث پول هم برایشان مطرح نیست.

وی خاطر نشان کرد: در فوتبال امروز دیگر بازی آسان نداریم. شب گذشته نتایج بازی‌های تدارکاتی و رسمی را همه دیدیم. ایتالیا به تساوی رسید، آلمان برابر ژاپن شکست خورد و انگلیس مقابل اوکراین متوقف شد، چرا همان دوستانی که منتقد بودند، الان سکوت کرده‌اند؟ حرف من این است که برای زدن قلعه‌نویی به مملکت‌ و تیم ملی ضربه نزنید، به جای این کار به تیم ملی کمک کنید.

قلعه‌نویی در مورد آمادگی‌ تیم‌های آسیایی مانند ژاپن و کره‌جنوبی، گفت: اینکه تیم‌های آسیایی عملکرد خوبی دارند باعث خرسندی است اما از سویی دیگر ما را هوشیار هم می‌کند. اما این موضوع به امروز و دیروز باز نمی‌گردد و به ساختار و برنامه‌ریزی این کشورها در فوتبال است. من این را هم قبلا گفته و باز هم می‌گویم اگر عربستان برای لیگ خودش بازیکنان مطرحی را می‌آورد به دنبال آن است تا ساختار فوتبال خود را به نوعی تغییر کند ما هم باید این کار را انجام بدهیم و فوتبال خودمان را به روز کنیم. ما بازیکنان بزرگی داریم و تیم ملی در مسیر خوبی قرار دارد. بردن بلغارستان در زمین خودش کار آسانی نیست اما باید قبول کنیم سرعت ژاپنی‌ها از ما بیشتر است.

سرمربی تیم ملی در واکنش به وعده جوانگرایی، گفت: تغییرات در شیب ملایم صورت می‌گیرد. دو هافبک جوان ما مصدوم شدند و چند بازیکن ما در اختیار تیم امید هستند که می‌توانند در آینده بسیار نزدیک به ما کمک کنند. فکر تغییرات هستیم اما تا زمانی که بازیکنان بزرگ ما این فرصت را دارند تا به تیم ملی کمک کنند از آنها بهره می‌بریم اما به فکر جایگزینی هم هستیم که این کار شروع شده و توجه بیشتری خواهیم داشت.

قلعه‌نویی تصریح کرد: خیلی از دوستان با دشمنی که با من داشتند حرف‌هایی می‌زدند که امروز جواب می‌دهم. من در تیم‌هایی که کار می‌کردم به جای یک هافبک بازی‌ساز با دو هافبک کار می‌کردم و جواب هم می‌گرفتم. از روزی که مسئولیت قبول کردم به دنبال آن بودم که نقشه دوم داشته باشیم. با سامان قدوس این کار را کردیم اما او مدتی از تمرینات دور بوده و از نظر روحی و روانی عقب بود اما آمد با بخشی از توانایی خود به ما کمک کرد و اعتقاد دارم سامان بیش از اینها می‌تواند به تیم ملی ما کمک کند.

وی یادآور شد: به صورت همزمان می‌توانیم دو تیم ملی داشته باشیم. به ترکیب خود با ۲۴ نفر رسیده‌ایم و هر تغییری اثر متفاوت زیادی نخواهد داشت. لیگ ما قوی شده و باشگاه‌های ما می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی بگیرند. امیدوارم بیرانوند و رضائیان زودتر خوب شوند. برنامه بعدی ما برای تیم ملی، تورنمنت اردن است و بعد از آن مقدماتی جام جهانی را خواهیم داشت و از ۱۸ دی‌ماه باید در قطر باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این سئوال که بازیکنان بزرگ چطور می‌توانند به تیم کمک کنند؟ گفت: بازیکنان بزرگ باید در زمین بیشتر تلاش کرده و بزرگی خود را با کیفیت بهتر نشان بدهند. در ۲۰۰۶ و در تیم‌های باشگاهی هم بزرگترها عصای دست ما بودند و در چارچوب وظایف خود، کمک می‌کردند.

وی در مورد بازی با آنگولا، تاکید کرد: این بازی آسان نخواهد بود، بازی‌ با آنگولا را دوستانه نمی‌بینیم و برای ما حکم بازی رسمی را دارد. ۲۵ بازیکن یک سطح داریم و با نگاه یک بازی رسمی به زمین می‌رویم. دراینجا جا دارد که برای بیرانوند و رضائیان آرزوی سلامتی کنم. بیرانوند در دو مرحله‌ای که من بودم مصدوم شد و این هم شانس ماست. زمانی که متوجه شدم او مشکل دارد گفتم تعویض شود تا مشکل بیشتر نشود چراکه برای کادر فنی تیم ملی سلامتی بازیکن در اولویت است. امروز با او صحبت کردم و امیدوار است به زودی باز گردد و شرایط رضایت بخش پیش می‌رود.

قلعه‌نویی تاکید کرد: توقع زیادی از تیم ملی داریم اما زمان کافی را در اختیار نداشتیم. برای اینکه یک مربی تیم خوبی بسازد به زمان کافی مانند فاصله دو جام‌جهانی نیاز دارد که این فرصت در اختیار ما نبود اما در همین مدت هم قابل قبول کار کردیم.

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها