خبرهای داغ
کدخبر: ۱۴۲۸۱
تاریخ خبر:

احتمال قضاوت دیدارهای تیم ملی توسط داوران زن

کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی داوران حاضر در جام ملت‌های آسیا را اعلام کرد که چهار داور ایرانی در این لیست هستند.

احتمال قضاوت دیدارهای تیم ملی توسط داوران زن

کنفدراسیون فوتبال آسیا در فاصله چهار ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا اسامی داوران منتخب برای حضور در این تورنمنت را اعلام کرد. در فهرست اعلامی AFC نام چهار داور ایرانی به چشم می‌خورد که البته یکی از آن‌‌‌‌ها نماینده استرالیا است. همچین برای اولین‌بار داوران زن در رقابت‌های مردان جام ملت‌های آسیا قضاوت خواهند کرد.

سایت AFC در این باره نوشت: ۳۵ داور به همراه ۳۹ کمک داور، شامل دو داور استندبای (رزرو) برای هر جایگاه از ۱۸ کشور بر مبنای مهارت در مدیریت بازی، دانش فنی، آمادگی فیزیکی و عملکردی که در سطح قاره‌ای و جهانی از خود نشان داده‌اند، انتخاب کرده است. همچنین برای اولین بار، همه دیدارهای جام ملت‌های آسیا با سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) برگزار خواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اولین بار، داوران زن را برای قضاوت در جام ملت‌های آسیا برگزیده است. کاترین مارگارت جیسویز از استرالیا و یوشیمی یاماشیتا از ژاپن به‌عنوان داور و کیونگ‌مین کیم از کره جنوبی، به همراه ماکوتو بوزونو و نائومی تشیروگی از ژاپن به‌عنوان کمک داوران بانوی حاضر در مهمترین تورنمنت ملی فوتبال آسیا فعالیت خواهند کرد.

علیرضا فغانی که به همراه عبدالرحمان قطری باتجربه‌ترین داور مسابقات محسوب می‌شود، برای سومین بار در جام ملت‌های آسیا قضاوت خواهد داشت. البته AFC، فغانی را به‌عنوان نماینده کشور استرالیا ذکر کرده و از ایران تنها نام موعود بنیادی‌فر در فهرست داوران وسط دیده می‌شود و سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم، کمک داوران ایرانی هستند که در مسابقات پرچم می‌زنند.

هجدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از ۲۲ دی تا ۲۱ بهمن در کشور قطر برگزار می‌شود. برنامه دیدارهای تیم ملی ایران در مرحله گروهی این مسابقات به شرح زیر است:

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲

ایران - فلسطین، ساعت ۲۱، ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲

هنگ‌کنگ - ایران، ساعت ۲۱، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲

ایران - امارات، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی

copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها