خبرهای داغ
کدخبر: ۱۶۷۳۱
تاریخ خبر:

لوگوی باشگاه استقلال پس از ۳۲ سال تغییر می‌کند!

باشگاه استقلال قصد دارد تا لوگوی خود را پس از سال‌ها عوض کند.

لوگوی باشگاه استقلال پس از ۳۲ سال تغییر می‌کند!

استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای در رسانه رسمی خود اعلام کرد که قصد دارد تا پس از 32 سال، تغییرات اساسی را در لوگوی خود ایجاد کرده و نشان باشگاه را با فرم و شکل جدیدی رونمایی کند.

لوگو استقلال برای اولین بار در سال 1324 طراحی شد. این لوگو در ابتدا به دلیل این اینکه باشگاه بر روی ورزش دوچرخه سواری تمرکز می‌کرد، دارای تصویر دوچرخه سوار در حال رکاب زدن بود.

استقلال

اما نشان فعلی که از سال 1370 بر روی پیراهن این تیم درج شده، یک دایره با کادری آبی رنگ است که فضای سفید درون آن توسط سه حلقه به رنگ‌های سفید و آبی روشن اشغال شده است و یکی از حلقه‌ها تصویری شبیه به بته‌جقه یا نقش سرو خمیده را ایجاد کرده بود.

استقلال

این لوگو تا سال 79 روی پیراهن آبی‌ها بود تا اینکه باشگاه به صورت ناگهانی از یک لوگو عجیب و غریب استفاده کرد. در این نشان، تصویر یک دلفین سفید به نمایش گذاشته شده بود که از آب بیرون جهیده و در حال شوت کردن یک توپ فوتبال بود! طرح عجیبی که فقط یک سال روی پیراهن آبی‌ها بود و همان نشان فعلی دوباره از سال 80 به روی پیراهن استقلال بازگشت.

با اضافه شدن نام فارسی و لاتین استقلال و تاریخ تاسیس باشگاه به درون حلقه اصلی و همچنین اضافه شدن دو ستاره‌ی طلایی به نشانه کسب دو قهرمانی آسیا به بالای حلقه، لوگو استقلال به شکل نهایی خود درآمد و امروزه این نماد به عنوان نشان باشگاه شناخته می‌شود.

استقلال

حالا باشگاه استقلال قصد دارد تا پس از نزدیک به 32 سال، لوگوی خود را از حالت فعلی تغییر داده و از یک نشان جدید استفاده کند. امری رایج و عادی در میان تمامی باشگاه های مطرح جهان که استقلال نیز قرار است اینگونه به نشان رسمی خود سر و سامان  دهد.

از مهمترین تغییر لوگو تیم های مطرح اروپایی می توان به نشان یوونتوس و اینتر اشاره کرد که تغییرات کلی داشتند. در سطح آسیا نیز الهلال اخیرا از لوگو جدید، ساده و زیبای خود رونمایی کرده بود.

در همین راستا باشگاه استقلال از تمامی هواداران تیم، اساتید فن، طراحان گرافیک و همچنین هنرمندان و هنرجویان این حوزه و دیگر علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان دعوت کرده تا طرح‌های خود را برای باشگاه ارسال کنند که به فرد برنده نیز جوایزی مانند یک فصل بلیت جایگاه VIP دیدارهای تیم در تهران و همچنین یک دست لباس استقلال با امضای تمامی عوامل تیم اعطا می‌شود.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار فوتبال سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها