خبرهای داغ
کدخبر: ۱۷۴۵۳
تاریخ خبر:

مروری بر آخرین و اولین باخت پرسپولیس در لیگ برتر؛ از سپاهان تا سپاهان!

شکست پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان مقابل سپاهان اولین باخت آنها بعد از بازسازی این ورزشگاه بود که پس از 17 سال و 7 ماه رخ داد اما اولین باخت سرخ ها در 8 ماه گذشته نیز به حساب می آمد.

مروری بر آخرین و اولین باخت پرسپولیس در لیگ برتر؛ از سپاهان تا سپاهان!

سه تیم یحیی گل محمدی به صورت کلی با باخت بیگانه است و سه مساوی اخیر این تیم هم به نوعی یک بحران نصف و نیمه به حساب می‌آمد که البته با شکست در اصفهان تبدیل به بحران واقعی شد.

قبل و بعد از این مسابقه بسیاری از اهالی فوتبال به شکست ناپذیری پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان اشاره داشتند و اینکه از وقتی این استادیوم بازسازی شده پرسپولیس مقابل سپاهان قدرتمند شکست نخورده است.آخرین باخت سرخ‌ها در این ورزشگاه مربوط به 17 سال و 7 ماه قبل بود که بالاخره با ایستگاهی تماشایی رضا اسدی این رکورد شکسته شد اما  از دو جنبه دیگر این باخت برای  پرسپولیسی‌ها دردناک‌تر بود.

اول اینکه تا اینجای فصل پرسپولیس یحیی تنها تیم بدون شکست بود و با این باخت سرخ‌ها ضمن قبول اولین باخت خود تنها خط تیره جدول را هم از بین بردند.

نکته دوم اینکه پرسپولیس طی هشت ماه گذشته در مسابقات داخلی شکست نخورده بود و دوباره به سپاهان باخت.آخرین باخت پرسپولیس در لیگ برتر  مربوط به شکست مقابل همین سپاهان در بازی برگشت فصل قبل بود که در تاریخ 20 اسفند ماه رخ داد و دقیقا بعد از هشت ماه و یک روز در تاریخ 21 ابان مقابل پرسپولیس برنده شد.

با این حساب نه تنها پرسپولیس نتوانست انتقام شکست قبلی مقابل سپاهان را بگیرد بلکه  دوباره به این تیم باخت  تا تعداد شکست‌هایش مقابل این تیم در تاریخ لیگ برتر بیشتر شود.این درست که هنوز پرسپولیس در آمار کلی بازی با سپاهان در تمام مسابقات 27 به 21 پیش است اما در تاریخ لیگ برتر در تعداد بردها12 به 16 از این حریف اصفهانی عقب افتاده است.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار فوتبال سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها