خبرهای داغ
کدخبر: ۱۷۷۷۰
تاریخ خبر:

سوتی عجیب باشگاه سپاهان در پرونده الاتحاد!

با رونمایی از مفاد نامه AFC مشخص شد که باشگاه سپاهان الزامات قانونی را برای اعتراض به رأی این نهاد در پرونده دیدار با الاتحاد عربستان رعایت نکرده است.

سوتی عجیب باشگاه سپاهان در پرونده الاتحاد!

۱۷ روز پیش کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) رأی دیدار لغوشده تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و الاتحاد عربستان را که قرار بود روز ۱۰ مهر در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۴ ـ ۲۰۲۳ برگزار شود، صادر کرد.

کمیته انضباطی AFC حکم به شکست ۳ بر صفر سپاهان داد و اعلام کرد که طلایی‌پوشان علاوه بر پرداخت ۲۰۰ هزار دلار جریمه نقدی و بازگرداندن درآمد حاصله از این مسابقه، نمی‌توانند دو دیدار خانگی (به‌همراه یک جلسه تعلیقی) خود را در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان برگزار کنند.

پس از اعلام این رأی، باشگاه سپاهان بیانیه‌ای منتشر کرد و این رأی را نادرست خواند. در بخشی از این بیانیه آمده بود: «باشگاه سپاهان در پاسخ به اتهامات بی‌اساس طرف مقابل، مستندات و درخواست‌های قانونی خود را مهیا و به مقامات AFC ارائه نموده بود. متأسفانه کمیته انضباطی AFC در موارد متعددی، درخواست‌های قانونی و طبیعی باشگاه را بدون ذکر دلیلی رد کرد.»

با وجود ادعای سپاهان مبنی بر بی‌توجهی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعتراض این باشگاه، اطلاعات و مدارکی رسیده که نشان می‌دهد نامه‌ای در مورخه ۵ اکتبر (۱۳ مهر) از این کمیته به دبیرکل فدراسیون فوتبال کشورمان، ارسال و رونوشت آن به باشگاه سپاهان نیز داده شده است.

در این نامه که به امضای تان سوای لینگ، قائم‌مقام کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده و روز ۱۳ مهر ارسال شده، خطاب به هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون آمده است: «ما تأیید می‌کنیم که باشگاه (سپاهان)، الزامات رسمی بند ۶۳.۲ آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۴ ـ ۲۰۲۳ را برآورده نکرده است، طبق همین بند، اعتراض باشگاه سپاهان رد می‌شود. این تصمیم، نهایی است و قابل تجدید نظرخواهی نیست.»

در زیر این نامه رونوشت به باشگاه سپاهان نیز درج شده است.

در بند ۶۳.۲ و تبصره‌های ذیل آیین‌نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که به اعتراض تیم‌ها مربوط می‌شود، آمده است:

اعتراض برای معتبر تلقی شدن، باید به‌صورت کتبی (با استفاده از فُرم مناسب اعتراض که دبیرخانه AFC صادر می‌کند) به ناظر تعیین‌شده کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دیدار مربوطه، دو ساعت پس از پایان بازی ارائه شود.

همچنین ظرف ۲۴ ساعت بعد از خاتمه بازی، باید گزارش کامل کتبی (شامل یک رونوشت از فُرم اصلی اعتراض) به دبیرخانه کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده شود و هزینه غیرقابل بازگشت یک‌هزار دلار آمریکا (بدون احتساب هزینه‌های بانکی) باید ظرف ۲۴ ساعت پس از پایان مسابقه، به حساب بانکی معرفی‌شده توسط دبیرخانه AFC واریز شود.

copied
خبرهای داغ
ارسال نظر
 

اخبار اخبار فوتبال سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها