خبرهای داغ
کدخبر: ۱۹۹۱۴
تاریخ خبر:

بازی برانکوی شکست خورده با پرسپولیس؛ بازارگرمی یا خواباندن در آب نمک؟

در میان خارجی‌هایی که به فوتبال ایران آمدند، هیچ کس برانکو نمی‌شود. کسی که فضا را خوب می‌شناسند و هر روز یک بازی جدیدی در میاورد.

بازی برانکوی شکست خورده با پرسپولیس؛ بازارگرمی یا خواباندن در آب نمک؟

برانکو ایوانکوویچ خیلی خوب شرایط حاکم بر فوتبال ایران و مدیران فوتبالی را شناخته است و هر روز با یک بازی جدید، به دنبال شرایط بهتر است. برانکو در هفته‌ها و ما‌ه‌های اخیر بارها به صورت تلویحی یا صریح در مصاحبه‌هایش درباره پرسپولیس و فوتبال ایران صحبت کرد. سرمربی سابق تیم ملی عمان در شرایطی که تیمش آماده حضور در جام ملت‌های آسیا می‌شد، اما به دقت اتفاقات فوتبال ایران و پرسپولیس را زیر نظر داشت و جواب رد به پرسش‌های خبرنگاران ایرانی نمی‌داد. او تا جایی در صحبت درباره پرسپولیس اصرار داشت و البته صحبت‌های دوپهلو مطرح می‌کرد که حتی در همان نیم فصل اول هم با هر نتیجه ضعیف پرسپولیس، رسانه‌ها از او به عنوان گزینه در سایه نام می‌بردند.

حتی در میان جام ملت‌های آسیا هم او پیش از بازی برابر عربستان و پس از شکست برابر این تیم با پرسپولیس مذاکره کرد تا صدای هواداران فوتبال عمان در بیاید و حتی برخی از آن‌ها خواهان اخراج او در همان مقطع شوند.

برانکو ایوانکوویچ

برانکو در آن مذاکرات هم البته درب گفتگو را نبست و بهانه‌هایی مانند خانواده و پیشنهاد عمان برای تمدید و یک پیشنهاد اروپایی را مطرح کرد و این دو موضوع را مشکل در راه توافق با پرسپولیس دانست. هرچند عده‌ای در آن زمان هم اعتقاد داشتند که برانکو در حال وقت خریدن و بازارگرمی است که ببیند آیا می‌تواند پیشنهاد بهتری دریافت می‌کند و یا از پرسپولیس امتیازات بیشتری بگیرد. به هرحال در هفته گذشته به نظر می‌رسید برانکو دیگر در بین گزینه‌های پرسپولیس نیست.

اما درست است که برانکو در ۱۴ سال اخیر (از سال ۲۰۱۰) به غیر از پرسپولیس در هیچ جای دیگر موفق به کسب افتخار نشده است، اما نشان داد که باز هم فضاسازی رسانه‌ای و با پا پس زدن و با دست پیش کشیدن را بلد است. برانکو که در گذشته و در ایران با برخی رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران بازی‌های رسانه‌ای زیادی را انجام می‌داد، این بار هم پس از آنکه چند روز پیش از پایان قراردادش با عمان نه تنها پیشنهاد تمدیدی دریافت نکرد، بلکه حتی پیش از موعد اخراج هم شد، باز هم در صحبتی دو پهلو نشان داد که برخلاف پیام شبانه غیررسمی‌‌ای که صادر کرده بود و یا حتی مطالبی که بعضا در مذاکرات گفته بود، پرسپولیس رو در بین گزینه‌هایش دارد.

شاید با توجه به رزومه برانکو در بیش از یک دهه اخیر و عملکرد بد در عمان، پرسپولیس تنها گزینه روی میز این مربی کروات باشد و او به خوبی می‌داند که مدیران پرسپولیس برای تثبیت موقعیت خودشان، حاضر هستند که بسیاری از خواسته‌های او را بپذیرند. همانطور که امروز رضا درویش برخلاف اطلاعیه چند روز پیش باشگاه‌ش که مذاکره با برانکو را پایان یافته تلقی کرده بود، امروز از منتفی نشدن حضور او خبر داد.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها