خبرهای داغ
کدخبر: ۲۶۱۹۹
تاریخ خبر:

ادامه رفتارهای دوگانه کمیته انضباطی: جریمه و محکومیت همه به غیر از پرسپولیسی‌ها

کمیته انضباطی این روزها مشغول جریمه همه است، اما این احکام تناقضات بسیاری دارد.

ادامه رفتارهای دوگانه کمیته انضباطی: جریمه و محکومیت همه به غیر از پرسپولیسی‌ها

پاس گل نوشت: این روزها کمیته انضباطی به شدت مشغول جریمه کرده است. کافی است کسی حرفی بزنی یا رفتاری انجام دهد تا چند ده میلیون و چند صد میلیون و حتی چند میلیارد جریمه شود.

حسین حسینی، کایپتان استقلال به خاطر حمایت از یک تماشاگر ۳۰۰ میلیون جریمه می‌شود و پس از تشکر از کمیته انضباطی بابت تسریع در صدور حکم یک جلسه محروم می‌شود. محرومیت و جریمه‌ای که کمیته انضباطی اعتقاد دارد کاملا فوتبالی است. عبدالله ویسی درخواست نظارت نهادهای نظارتی بر فوتبال را دارد و ۲ میلیارد تومان جریمه می‌شود. مهدی هاشمی‌نسب با بازیکنان تیمش صحبت می‌کند و از روی لب‌خوانی دو جلسه محروم می‌شود. تماشاگران مثل خیلی جاهای دیگر دنیا از مواد دودزا استفاده می‌کنند و باشگاه‌ها جریمه می‌شوند و در نهایت به خاطر خطای دیگری، باشگاه‌ها چند صد میلیون جریمه می‌شوند.

اما همین کمیته انضباطی که به خاطر یک تشکر ساده کاپیتان استقلال را محروم می‌کند، در خصوص اظهارات مدیران و مسئولین و بازیکنان پرسپولیس بنای نشنیدن دارد.

جنجال‌های دیدار پرسپولیس - سپاهان تا روزها ادامه داشت، اما کمیته انضباطی نه سروش رفیعی را به خاطر حرکتی که بر روی سیاوش یزدانی انجام داد محروم کرد (در نمونه مشابه، کاسمیرو در منچستر یونایتد با محرمیت مواجه شد) و نه به اظهارنظرهای دائمی پرسپولیسی‌ها واکنش نشان داد.

در آخرین نمونه، حسین بادامکی، معاون ورزشی پرسپولیس دیروز و پس از پایان دیدار پرسپولیس - هوادار حکم کمیته انضباطی درخصوص محرومیت تعلیقی و جریمه مالی امید حامدی‌فر را شائبه برانگیز دانست و کمیته انضباطی را متهم کرد که دلیل عدم محرومیت یک تا دو جلسه‌ای حامدی‌فر محرومیت دو بازیکن دیگر استقلال است. اقدامی که به وضوح حمله به حکم کمیته انضباطی است. کمیته انضباطی که تشکر حسین حسینی را مصداق «خفیف و سبک جلوه دادن تصمیمات و اقدامات صورت گرفته از سوی رکن قضایی فدراسیون فوتبال پیرامون» دانست و کاپیتان استقلال را از دیدار حساس برابر تراکتور محروم کرد، چه واکنشی به گفته‌های معاون و مدیرعامل پرسپولیس خواهند داشت؟ اگر استقلال نسبت به رفتار عواملش مسئولیت تضامنی دارد، باشگاه پرسپولیس بابت تکرار این رفتارها باید چند صد میلیون و حتی چند میلیارد جریمه شود؟

تکرار این رفتارهای دوگانه دقیقا آن چیزی است که شائبه‌هایی را به وجود می‌آورد. چیزی که تعداد زیادی از مربیان و بازیکنان و مدیران فوتبالی در سال‌های اخیر از آن به عنوان حمایت از یک تیم خاص نام برده‌اند.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
  • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها