خبرهای داغ
کدخبر: ۴۲۳۸
تاریخ خبر:

گزینه اول نیمکت تیم ملی خارجی است

در حالی که نزدیک به ۳ ماه از پایان جام جهانی می‌گذرد و کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی در جام جهانی به قطر رفته است، هنوز فدراسیون فوتبال سرمربی جدید تیم ملی را تعیین نکرده است.

گزینه اول نیمکت تیم ملی خارجی است

زمان برای تیم ملی به سرعت می‌گذرد و به جام ملت‌های آسیا نزدیک می‌شویم، اما با وجود اینکه نزدیک به ۳ ماه است که تیم ملی سرمربی ندارد، فدراسیون فوتبال هنوز سرمربی تیم ملی را تعیین نکرده است.

با پایان همکاری تیم ملی و کارلوس کی‌روش، حالا فدراسیون مصمم‌تر از گذشته به دنبال گزینه بعدی تیم ملی است و طبق آخرین اطلاعات موجود، در طول هفته‌های آینده از سرمربی تیم ملی ایران رونمایی می‌شود و این گزینه هدایت ایران را در دو دیدار دوستانه تیم ملی در نوروز ۱۴۰۲ برعهده خواهد داشت.

انتخاب سرمربی تیم ملی در اسفند ۱۴۰۱

فدراسیون فوتبال از هم اکنون رایزنی‌های خود را برای دیدار دوستانه با روسیه و عراق را در فیفا دی انجام داده و تا آن موقع تکلیف سرمربی را هم مشخص خواهد کرد. به نظر می‌رسد تا در هفته دوم یا سوم اسفند تکلیف گزینه نهایی را مشخص کند.

این روزها صحبت‌هایی هم درباره انتخاب سرمربی تیم ملی امید شنیده می‌شود اما اولویت نخست این فدراسیون در مقطع کنونی انتخاب سرمربی تیم ملی است اما تغییراتی در گزینه‌ها به وجود آمده است.

بازگشت گزینه‌های خارجی به روی میز فدراسیون

برخلاف اظهارات گذشته مهدی تاج مبنی بر این که بهترین گزینه می‌تواند یک مربی داخلی باشد، در حال حاضر انتخاب سرمربی خارجی قوت بیش‌تری گرفته است.

از مربیان خارجی شاغل در ایران و مربیانی که در گذشته در ایران فعالیت کرده‌اند، به عنوان گزینه‌های محتمل برای هدایت تیم ملی نام برده می‌شود چرا که این مربیان با فضای کنونی و تحریمی ایران برای پرداخت دستمزد مربیان هم آشنایی لازم را دارند.

به جز کارلوس کی‌روش که با پیوستن به تیم ملی قطر، حالا تیم ملی یک گزینه جدید را روی نیمکت این تیم خود خواهد داشت. از پاکو خمز و ژوزه مورایس به عنوان مربیان خارجی شاغل در ایران نام برده می‌شود که به واسطه عملکرد خوب خود، توانستند نظر فدراسیون را جلب کنند اما هم‌چنان نام‌های خارجی دیگر که در گذشته در ایران فعالیت کرده‌اند، مطرح هستند.

منبع: ايسنا
copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها