خبرهای داغ
کدخبر: ۲۶۰۴۵
تاریخ خبر:

مهدی آذرباییجانی مدیر عامل سپاهان شد

سومین مدیرعامل سپاهان در طول فصل جاری انتخاب شد تا بی‌ثباتی مدیریتی در این باشگاه اصفهانی ادامه داشته باشد.

مهدی آذرباییجانی مدیر عامل سپاهان شد

هواداران سپاهان در فصل اخیر مجموعه‌ای از اتفاقات تلخ‌وشیرین را تجربه کرده‌اند که دُز تلخی اتفاقات بدون‌شک بیشتر بوده و همین مسئله باعث شده تا طلایی‌پوشان اصفهانی در روزهای پایانی لیگ بیست‌وسوم امیدی به کسب عنوان قهرمانی نداشته باشند؛ آن‌هم در حالی‌که بعد از فعل‌وانفعالات رقم خورده در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه و جذب ستاره‌های پرشمار، بسیاری از کارشناسان و هواداران فوتبال، سپاهان را مدعی اول کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم می‌دانستند.

ساکت و محبوبیتی که ذره‌ذره آب شد!

محمدرضا ساکت در ۲ دهه اخیر جزو محبوب‌ترین مدیران باشگاه سپاهان بود و جذب ستاره‌های پرشمار در ابتدای فصل جاری، محبوبیت او نزد هواداران طلایی‌پوشان را دوچندان کرد اما ساکت در حالی موفق به جذب ستاره‌ها شد که در رعایت قانون سقف بودجه ناموفق بود و این موضوع برای سپاهانی‌ها بسیار گران تمام شد؛ به‌طوری‌که شوک کسر امتیاز به این تیم وارد شد و چند ستاره‌شان به صورت مقطعی دچار محرومیت شدند و حتی بازگشت امتیازات کسر شده هم نتوانست آرامش را به اردوی سپاهان بازگرداند. ضمن آنکه حواشی مرتبط با حضور سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا هم از جمله اتفاقات جنجالی دوران مدیرعاملی ساکت بود.

هواداران سپاهان بعد از حواشی به‌وجود آمده، موضع‌شان نسبت به ساکت تغییر کرد و در حالی‌که خبرهای ضدونقیضی درباره حواشی قرارداد بازیکنان جدید سپاهان به گوش می‌رسید، ساکت از سمت خود برکنار شد و این‌طور عنوان شد که او به دلیل قانون بازنشستگی، امکان ادامه حضور در باشگاه اصفهانی را ندارد و جای خود را به منوچهر نیکفر داد؛ آن‌هم در حالی‌که نیکفر پیش از مدیرعاملی ساکت، در نقش سرپرست مدیرعاملی سپاهان در دوره انتقال مدیریت باشگاه از مسعود تابش به محمدرضا ساکت فعالیت می‌کرد.

دوران کوتاه اما جنجالی آقای سرپرست

نیکفر در حالی مدیرعاملی سپاهان شد که تلاش او بازگشت امتیازات کسر شده بود و این امتیازات بازگشت اما توأمان با این مسئله، روند نتیجه‌گیری طلایی‌پوشان سینوسی شد و حواشی مرتبط با ژوزه مورایس بیشتر و بیشتر شد. ناکامی در جذب بازیکنان باکیفیت در بازار زمستانه، هواداران سپاهان را به شدت منتقد کارنامه منوچهر نیکفر کرد و سرانجام بعد از آنکه روند نتیجه سپاهان سینوسی‌تر شد و هواداران علیه او شعارهای تندی سر دادند، او بعد از شکست طلایی‌پوشان مقابل پیکان از سمت خود کناره‌گیری کرد.

از مطرح‌شدن نام آذری تا انتخاب آذربایجانی!

سپاهانی‌ها در طول ۲ ماه اخیر بدون مدیرعامل بودند و شرایط عجیبی بر باشگاه حکم‌فرما بود؛ آن‌هم در حالی‌که نام گزینه‌های مختلفی از جمله سعید آذری، مدیرعامل سابق ذوب‌آهن به عنوان گزینه مدیرعاملی سپاهان به گوش می‌رسید و حتی نام چند چهره غیرورزشی هم به میان آمد. بعد از حدود ۲ ماه بلاتکلیفی، سرانجام روز گذشته هیات‌مدیره فولاد مبارکه سپاهان، مهدی آذربایجانی را به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه سپاهان منصوب کرد و جالب آنکه تا پیش از اعلام نام آذربایجانی، حتی اسم او هم به عنوان گزینه مدیرعاملی مطرح نبود!

آذربایجانی که آخرین سمت او در شهرداری اهواز در نقش معاون مالی بوده، اصالتاً اصفهانی است و مرتبط ترین فعالیت ورزشی او، عضویت در هیات‌رئیسه سازمان ورزش شهرداری اصفهان است و جالب آنکه در رشته کاراته هم تجربه کسب مقام قهرمانی دارد اما در کارنامه‌اش فعالیت فوتبالی دیده نمی‌شود. ژوزه مورایس در دوران حضورش در سپاهان حالا باید با سومین مدیرعامل همکاری داشته باشد و باید دید شرایط چگونه پیش خواهد رفت و آیا حضور مهدی آذربایجانی می‌تواند برای طلایی‌پوشان گره‌گشا باشد یا شرایط بحرانی تیم اصفهانی ادامه‌دار خواهد بود.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
  • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها