خبرهای داغ
کدخبر: ۲۶۰۶۶
تاریخ خبر:

فاجعه‌ی مالی بابت قراردادها در فولاد

فاجعه دو میلیون دلاری در فولاد! امروز 12:33 فولاد با حضور در منطقه سقوط، رسما وارد بحران بزرگی شده است. تیمی که پس از تغییرات مدیریتی و حضور بهرام رضاییان به عنوان سرپرست مدیرعاملی برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، روزهای بدتری را سپری کرده است. با اخراج ایگناسیو مارتینز و جایگزینی احمد آل نعمه و سپس عبداله ویسی، علنا مدیریت فولاد این تیم را به سراشیبی برده اما اوضاع از آنچه که می‌بینید هم پیچیده‌تر است.

فاجعه‌ی مالی بابت قراردادها در فولاد

ویسی قول داده تا فولاد را با کسب دو برد در لیگ نگه دارد اما اگر این اتفاق رخ ندهد علاوه بر اینکه قهرمان دو دوره لیگ برتر در اتفاقی غیر منتظره به دسته پایین‌تر سقوط می‌کند، یک فاجعه مالی هم بابت قراردادهای این باشگاه رخ می‌دهد که می‌تواند کاری کند فولاد با وجود بودجه عظیمش به همین راحتی نتواند قامت راست کند. در ترکیب فعلی تیم ویسی بازیکنان خارجی زیادی وجود دارند که اگر این تیم موفق به ماندن در لیگ نشود، به دلیل قانون ممنوعیت حضور بازیکنان غیر ایرانی در لیگ یک باید فصل بعد از فهرست تیم اهوازی خارج شوند. نکته اینجاست که با شاهکار مدیریت باشگاه، اکثر این نفرات هم با قراردادهای طولانی و مبالغ هنگفت در تیم ماندگار شده‌اند. نگاهی به فهرست خارجی‌های فولاد و دستمزدهایشان بیاندازید؛ موسی کولیبالی امسال قراردادی ۳۰۰ هزار دلاری دارد که برای فصل آینده به ۴۰۰ هزارتا می‌رسد، ابراهیم حصار که امسال ۱۶۰ هزار دلار دریافتی دارد، قرار است حق و حقوق سال بعدش دو برابر شود؛ درست مثل دستمزد ۱۵۰ هزار دلاری شیمبای ۴۰ ساله. از آن طرف لوکاس کاندیدو امسال با قراردادی ۳۰۰ هزار دلاری راهی اهواز شده که برای فصل بعد با افزایش ۴۰ درصدی همراه خواهد بود و کریستوفر کنت نیز امسال قراردادی به ارزش ۳۸۰ هزار دلار دارد که برای فصل بعد تا ۴۰۰ هزارتا افزایش پیدا می‌کند. از یاد نبرید که گادوین منشا هم هنوز با فولاد قرارداد دارد! بازیکنی که در نیم فصل از فهرست خارج شد و کل دستمزد ۲۲۰ هزار دلاری این فصلش را هم طبق توافق دریافت کرد، هنوز بازیکن فولاد محسوب می‌شود و معلوم نیست چه بلایی سر قرارداد ۲۵۰ هزار دلاری‌اش می‌آید.یعنی درصورت سقوط، این تیم می‌ماند و بیش از دو میلیون دلار تعهد بابت بازیکنانی که نمی‌تواند حتی از آنها استفاده کند.

چند تن از اعضای هیات مدیره فولاد هفته گذشته برای وصول طلب یک میلیون دلاری از السد بابت انتقال محمدامین حزباوی راهی دوحه شدند اما احتمالا باید به همین اندازه هم روی آن بگذارند تا تعهدات بازیکنان خارجی‌شان را صاف کنند! قرمزهای اهوازی همین حالا هم از لحاظ فنی بدترین نتایج سال‌های اخیر را کسب کرده‌اند که اگر منتج به سقوط شود، مشخص نیست چه بلایی سر این تیم ریشه دار خواهد آمد. آنهم تحت لوای مدیری که سابقه سقوط با پارس جنوبی جم را هم در کارنامه‌اش داشته است.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
  • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها